Кабмін призначив главу податкової міліції Мельника директором БЕБ, - офіційно

Все про економіку та фінанси

Кабмін призначив голову Державної фіскальної служби (координує роботу податкової міліції) Вадима Мельника на посаду директора Бюро економічної безпеки (БЕБ), повідомив у Telegram нардеп Олексій Гончаренко, пише Liga.net.

Як зазначається, цю ж інформацію виданню підтвердив один з міністрів.

Джерела "Економічної правди" та "РБК-Україна" теж інформують, що Кабмін обрав В.Мельника главою БЕБ.

Доповнено: Дещо згодом "БізнесЦензор" повідомив, що розпорядженням Кабміну №977-р від 20 серпня, яке оприлюднене на офіційному урядовому порталі, В. Мельник призначений директором БЕБ строком на 5 років.

Іншим своїм розпорядженням - №976-р від 20 серпня - Кабмін звільнив його з посади голови ДФС.

БЕБ - нова держструктура, яка сконцентрує на собі функції всіх силових органів, які раніше займалися злочинами в сфері економіки і фінансів.

Конкурс на посаду керівника БЕБ стартував 15 червня, в результаті Кабмін отримав такі три кандидатури: глава ДФС Вадим Мельник, співробітник Офісу генпрокурора Атілла Ковчі, член Ради НБУ Василь Горбаль.

Цих фіналістів відбирала конкурсна комісія на чолі з Тимофієм Миловановим. До її складу входили дев`ять осіб, у т.ч. перший віце-прем`єр - міністр економіки Олексій Любченко, глава Мінфіну Сергій Марченко, заступник голови Офісу президента Юлія Свириденко. 

В. Мельник – голова Державної фіскальної служби з грудня 2020 року. Йому 49 років, перебував на службі в податковій міліції 14 років. Звідти згодом перевівся на посаду керівника головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС.

Коментар Василя Горбаля: 

"Кабмін визначився і моя маленька олімпіада закінчилася. Лінивий тільки не вказував мені на вирішеність [предрешенность] змагання, але ж неможливо виграти в лотерею, не купивши лотерейний квиток.

<...> Зважаючи на добре організовану брудну кампанію по моїй дискредитації в ЗМІ й соцмережах та фактично відсутність fair play, я утримаюся від традиційних в таких випадках побажань переможцю.

Кабміну ж бажаю нових творчих успіхів і теплої осені )".