Уряд затвердив індексацію пенсій на 14% із 1 березня

Все про економіку та фінанси

Кабмін на засіданні у середу, 16 лютого, прийняв рішення про індексацію пенсій з 1 березня та підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, пише "БізнесЦензор".

Прийнятим рішенням передбачено з 1 березня збільшити на 14% розмір пенсій, призначених відповідно до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Також на 14% зростуть розміри пенсій, призначених відповідно до закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсій по інвалідності для "чорнобильців", а також розміри щомісячних компенсаційних виплат, встановлених особам, яким виповнилося 80 років і більше, та особам, яким виповнилося 75 років.

Крім того, передбачається з 1 березня підвищити мінімальну пенсійну виплату для осіб, які мають страховий стаж 30/35 років (відповідно, для жінок і для чоловіків), та для осіб з інвалідністю І групи, до 2 300 грн, а для непрацюючих осіб із страховим стажем меншої тривалості – до 2 100 гривень.

Рішенням уряду також встановлено мінімальний розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які одержують державну соціальну допомогу, на рівні 2 100 гривень.

Допомога на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім’ї, також підвищується з 1700 до 2100 гривень.

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль уточнив, що індексація пенсій з 1 березня відбудеться для понад 10 мільйонів українців.

"Індексація стосуватиметься українців, які отримують страхові пенсії. А також вперше за новим принципом ми збільшуємо пенсії військовим", – цитує Шмигаля прес-служба уряду.

Прем’єр додав, що з 1 березня встановлюється доплата для людей, які не підпадають під індексацію, оскільки пенсії їм були призначені протягом трьох останніх років.

"Крім того, ми індексуємо пенсійні виплати деяким категоріям громадян на випередження. За рішенням Уряду вже зараз будуть проіндексовані так звані соціальні пенсії, які мали зрости лише в грудні цього року у зв`язку з підвищенням прожиткового мінімуму", – заявив голова уряду.