Кабмін прив`язав дохідність військових облігацій до облікової ставки НБУ

Все про економіку та фінанси

7 червня Кабмін вніс зміни до постанови від 25 лютого про випуск військових облігацій (на це у Facebook звернув увагу директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін).

Спершу ставка за цими держпаперами була встановлена на рівні 11%, а позавчорашнім рішенням уряд визначив, що буде "плаваюча ставка, яка обраховується, виходячи із середнього значення облікової ставки Національного банку за річний період, який закінчується першого числа місяця, що передує місяцю здійснення чергових купонних виплат та починається першого числа цього ж місяця попереднього року” (цитата з документу).

Загальний обсяг випуску військових облігацій - до 400 млрд грн. Строк обігу - до 30 років. Купонний період - один рік.

За даними Міністерства фінансів, у період з 24 лютого по 7 червня НБУ викупив ОВДП на 120 млрд грн, а обсяг ринкових розміщень цих держпаперів (у т.ч. військових облігацій) склав 93,8 млрд грн.

2 червня правління НБУ підвищило облікову ставку з 10% до 25%, очікуючи серед іншого, що після цього Міністерство фінансів збільшить ставку за ОВДП, що в свою чергу збільшить ринковий попит на ці держпапери й відповідно зменшить потребу в емісійному фінансуванні Нацбанком держбюджету.

7 червня Мінфін на аукціонах розмістив ОВДП лише на 0,81 млрд грн під 9,5-11,5%.