Кабмін повернув обов’язкові закупівлі через Prozorro, але за спрощеною процедурою

Все про економіку та фінанси

Кабмін повернув обов’язкові закупівлі від 50 тис. грн у системі Prozorro для державних і місцевих органів влади та держпідприємств, але залишив підстави для прямих закупівель, зокрема у зонах бойових дій, пише "НВ".

Згідно з постановою КМУ № 723 від 24 червня, закупівлі від 50 тис. грн мають проводитися за спрощеною процедурою, а стандартизовані товари, такі як паливо, офісне обладнання чи харчові продукти, можна буде купувати в електронному каталозі Prozorro Market.

Спрощені закупівлі дозволяють провести аукціон та укласти контракт із постачальником за 6−8 днів.

Водночас постанова Кабміну передбачає низку підстав для проведення прямих закупівель, коли це критично важливо: зокрема, в зоні бойових дій, або якщо інформація про закупівлю може становити небезпеку для національної безпеки.

«Зміни, прийняті Кабміном, максимально враховують ситуацію в Україні. Замовники, які перебувають у зоні бойових дій і не мають можливості скористатися електронною системою або потребують закупівлі тут і зараз, зможуть укладати прямі контракти», — зазначив гендиректор ДП "Прозоро" Василь Задворний.

Як повідомлялося, 28 лютого Кабмін дозволив на період військового стану укладати контракти безпосередньо без проведення аукціонів у Prozorro.