Кабмін погодив перетворення держконцерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про перетворення держконцерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство, пише "БізнесЦензор".

Також уряд погодив реорганізацію 43 стратегічних підприємств-учасників компанії у господарські товариства, які перебуватимуть під 100% контролем держави.

"Концерн припинить своє існування шляхом перетворення на акціонерне товариство, 100% акцій якого належатимуть державі Україна", – зазначають в "Укроборонпромі".

Зазначається, що трансформація "Укроборонпрому" дозволить подолати "технологічний розрив між державним сектором вітчизняного ОПК і провідними світовими оборонними компаніями".

Це стане можливо завдяки, зокрема:

- впровадженню моделі корпоративного управління на підприємствах – згідно зі стандартами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), – що дасть змогу мінімізувати корупційні ризики та політичний тиск;
- трансферу новітніх технологій, які необхідні, щоб виробляти сучасне високотехнологічне озброєння та військову техніку для потреб Збройних Сил України;
- створенню спільних проєктів, програм та підприємств з закордонними партнерами з країн-партнерів, що відкриє нові можливості для підприємств ОПК України;
- залученню інвестицій, зокрема іноземних, з метою модернізації виробництва та впровадження інновацій.

Нагадаємо, 1 жовтня президент Володимир Зеленський підписав Закон України №1630-ІХ "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності", який також передбачає транформацію "Укроборонпрому" в акціонерне товариство.