Кабмін передав для "Нафтогазу" шість державних ТЕЦ

Все про економіку та фінанси

4 серпня Кабмін вирішив передати до статутного капіталу "Нафтогазу" акції низки ТЕЦ, що належать державі: АТ "Одеська ТЕЦ" (99,9895%), АТ "Херсонська ТЕЦ" (99,8328%), АТ "Криворізька теплоцентраль" (99,9864%), ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ" (99,9123%), АТ "Дніпровська ТЕЦ" (99,9277%), а також єдиний майновий комплекс держпідприємства "Сєвєродонецька теплоелектроцентраль".

Проект постанови уряду, який підготувало Мінекономіки, передбачав, що "Нафтогаз" буде здійснювати "усім права акціонера", зокрема, що участі у загальних зборах акціонерів, обрання членів наглядової ради.

Згідно з документом, Фонд держмайна має в тижневий термін передати "Нафтогазу" згадані ТЕЦ, а також вжити заходів щодо припинення приватизації "Миколаївської ТЕЦ".

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови Кабміну, такий крок "дозволить уникнути вимивання коштів з компанії [Нафтогазу] в обсязі мінімум від 2,9 до 3,5 млрд грн та запобігти знеціненню об`єктів продажу/приватизації на відповідну суму", а також дозволить забезпечити "належну підготовку до опалювального сезону 2021/2022 року" та "стале його проходження".

"Зволікання з вирішенням питання щодо передачі суб`єктів господарювання та її відтермінування на осінь 2021 року не дозволить забезпечити проведення ремонтних та інших робіт, а також унеможливить вирішення питань із забезпечення зазначених ТЕЦ необхідним ресурсом газу, стандартних для початку кожного опалювального сезону" (цитата).

За даними "Нафтогазу", на 25.08.2020 заборгованість цих ТЕЦ перед НАКом становила 5,7 млрд грн, у т.ч. 1,3 млрд грн - за нарахованими штрафами.