Кабмін підвищив граничні ціни на пальне

Все про економіку та фінанси

Кабмін сьогодні вніс зміни в розрахунки граничних цін на пальне, внаслідок яких бензини можуть подорожчати на 66 коп/л, дизпаливо - на 73 коп/л, пише enkorr.

Згідно з рішенням Кабміну, середня вартість дизпалива буде визначатися Мінекономіки на підставі розрахунків НАК «Нафтогаз України», проведених на основі даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок та ПДВ ), офіційного курсу валют НБУ, а також зовнішніх логістичних та інших витрат, відповідно до зовнішніх економічних договорами, в розмірі $27/т.

Таким чином, в формулу розрахунку були включені логістичні та інші витрати мереж АЗС, що додасть до граничної вартості бензинів 66 коп/л (з ПДВ), а до дизпалива - 73 коп/л (з ПДВ).

Нагадаємо, 14 травня Кабмін ухвалив постанову, якою ввів державне регулювання цін на паливо. Зокрема, були прийняті зміни до урядової постанови №1236 від 9 грудня 2020 р. Згідно з новою редакцією документа, на період дії карантину будуть встановлені граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива (не вище 7 грн/літр) і бензину (не вище 5 грн/літр).