Кабмін обмежив ціни на газ для виробників хліба, молока, олії, курятини, - постанова

Все про економіку та фінанси

Кабмін обмежив вартість природного газу для виробників борошна та хліба, молока, курятини, а також соняшникової олії, пише "БізнесЦензор" з посиланням на постанову уряду №1435 від 30 грудня.

Документом внесено зміни до так званої "карантинної" постанови №1236 від 9 грудня 2020 року.

Вона доповнена пунктом наступного змісту: "Установити на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 року граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) до ціни природного газу власного видобутку (без врахування рентних платежів) на рівні не більше 24% для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів… за затвердженим Міністерством аграрної політики та продовольства та оприлюдненим на його офіційному веб-сайті переліком".

Зокрема, йдеться про виробників борошна пшеничного, молока, хліба, яєць, курятини та олії соняшникової. Останній пункт було додано до переліку соціально значущих товарів окремою постановою №1432 від 30 грудня. Нею також обмежена націнка на хліб житньо-пшеничний та батон на рівні 10% оптово-відпускної ціни.

Також постановою встановлено, що торговельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб вказаних суб’єктів господарювання встановлюється на рівні не вище 1%.

Як повідомлялося, прем`єр-міністр Денис Шмигаль минулого тижня заявив, що уряд за дорученням президента розробляє механізми підтримки українських хлібопекарів та інших виробників соціальних продуктів у зв`язку з аномальною ціною природного газу.

Попередньо йшлося про пільговий тариф на природний газ для підприємств хлібопекарської галузі у розмірі 25 тис. грн. за 1 тис. кубометрів (з ПДВ) на максимальний термін до 31 березня 2022 року. Раніше профільні галузеві об`єднання виробників хліба, молока та курятини попереджали про згортання виробництва через рекордні ціни на газ.

Розглядалась також можливість запровадження відповідних націнок на соціальні продукти харчування, зокрема соціальний хліб. Джерело: https://biz.censor.net/n3308072