Кабмін обіцяє ввести перерахунок за неякісно надані комунальні послуги

Все про економіку та фінанси

Кабмін готує механізм перерахунку вартості комунальних послуг при їхньому неякісному наданні, пише Liga.net з посиланням на дані Міністерства розвитку громад і територій.

Протягом 15 календарних днів триватимуть електронні консультації з громадськістю щодо відповідного проєкту постанови.

У проєкті запропоновано механізм і умови здійснення перерахунку вартості послуг із постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення тощо. Також передбачені кількісні та якісні характеристики надання комунальних послуг (які враховуються при здійсненні виконавцем комунальних послуг перерахунку вартості таких послуг у разі їхнього ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості).

У проєкті документа визначаються особливості здійснення перерахунку вартості комунальних послуг залежно від виду договору, укладеного між виконавцем і споживачем, і умов нарахування плати за ці комунальні послуги.

Вказується, що перерахунок за неякісну послугу здійснюватиметься надавачем послуги на підставі складеного акту-претензії.

При цьому якщо акт надійде від одного споживача, який проживає в багатоквартирному будинку, перерахунок буде здійснюватися для всього будинку.

Також підкреслюється, що перерахунок за неякісне надання комунальних послуг здійснюватиметься незалежно від наявності у споживача боргів за комуналку.