Кабмін надав "Укренерго" держгарантії для залучення позики ще на 1,1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Кабмін дозволив "Укренерго" залучити ще 1,1 млрд грн під держгарантію, яка залишилась невикористаною після розміщення компанією "зелених" єврооблігацій, для чого компанія отримала раніше держгарантії на загальну суму 22,8 млрд грн, пише "БізнесЦензор" з посиланням на поставу уряду №1395 від 28 грудня.

"Погодитись з пропозицією Міністерства енергетики щодо надання у 2021 році державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов`язань за кредитом (позикою), що залучається ПАТ "НЕК "Укренерго" з метою підтримки його ліквідності та сталої роботи у розмірі 1,1 млрд грн, що є частиною невикористаної суми державної гарантії", – йдеться у документі.

Як повідомлялося, на початку жовтня Кабмін надав "Укренерго" державну гарантію на 22,8 млрд грн для випуску "зелених" єврооблігацій.

3 листопада НЕК "Укренерго" оголосило про успішне розміщення випущених під гарантії уряду п`ятирічних єврооблігацій на суму $825 млн (еквівалент 21,69 млрд грн) з дохідністю 6,875%, які були використані для погашення частини боргів перед виробниками електроенергії за "зеленим тарифом". Зокрема, ЄБРР інвестував у "зелені" облігації "Укренерго" $75 млн.