Кабмін надав держгарантію "Укренерго" під випуск "зелених" євробондів на 22,8 млрд грн

Все про економіку та фінанси

11 жовтня Кабмін надав держгарантію для "Укренерго" для залучення позики шляхом розміщення євробондів на суму до 22,8 млрд грн, пише "БізнесЦензор".

"Міністерству енергетики разом з ПрАТ “НЕК “Укренерго” та державним підприємством “Гарантований покупець” забезпечити спрямування коштів за запозиченнями на погашення заборгованості, яка виникла відповідно до договорів про купівлю-продаж електричної енергії за “зеленим” тарифом, укладених державним підприємством “Гарантований покупець” з виробниками електричної енергії, яким встановлено “зелений” тариф", - йдеться в постанові уряду.

За даними ДП "Гарантований покупець", на 11.10.2021 заборгованість "Укренерго" перед ним, яка є джерелом розрахунків за "зеленим" тарифом, становила 25,1 млрд грн (у т.ч. за 2021 рік - 13,5 млрд грн, за 2020 рік - 11,6 млрд грн).

На 11.10.2021 заборгованість "Укренерго" перед ДП "ГарПок", яка є джерелом розрахунків з "Енергоатомом" і "Укргідроенерго" за електроенергію, вироблену для потреб населення, становила 7,4 млрд грн.