Кабмін хоче запровадити на 2015 рік додатковий збір з імпорту

Все про економіку та фінанси

Уряд пропонує парламенту запровадити на 2015 рік додатковий імпортний збір - для «оперативного реагування на поточне негативне сальдо платіжного балансу України, на значне скорочення золотовалютних резервів Національного банку, необхідність збільшення надходжень до Державного бюджету України». Про це йдеться в законопроекті №1562, зареєстрованому у Верховній Раді 22 грудня.

У документі визначено, що додатковий імпортний збір справлятиметься з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження за ставками:

- 10 відсотків для товарів, що класифікуються у 1 – 24 товарних групах згідно із УКТЗЕД;
- 5 відсотків для товарів, що класифікуються у 25 – 97 товарних групах згідно із УКТЗЕД;
- 10 відсотків для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу України.

При цьому передбачається, що додатковий імпортний збір не справлятиметься при ввезенні життєво необхідних товарів, а саме: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти (бензин, дизпаливо), банкноти та банківські метали, гуманітарна допомога, товари, що звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі (наприклад, товари, що ввозяться як технічна допомога, для забезпечення діяльності Чорнобильського Фонду "Укриття", у рамках співробітництва з НАТО, Глобальним фондом, тощо). Перелік життєво необхідних товарів пропонується визначити у цьому Законі.

Нарахування додаткового імпортного збору здійснюватиметься незалежно від нарахування інших податків і зборів, які справляються під час ввезення на митну територію України товарів.

«Реалізація положень проекту Закону дозволить збільшити надходження до Державного бюджету України від імпорту товарів при певному скороченні його фізичного обсягу», - зазначають в уряді.