ЄСВ і ПДФО: Кабмін хоче ввести щомісячну податкову звітність замість квартальної

Все про економіку та фінанси

Кабмін на своєму засіданні схвалив законопроєкт, який передбачає змінити податковий період подання звітності з одного кварталу до одного місяця для платників податків, пише Liga.net.

Як уточнюють у Мінцсоцполітики, "запропоновано внести зміни до Податкового кодексу України в частині встановлення місячної звітності зі сплати єдиного внеску і податку на доходи фізичних осіб" (цитата).

Так, законопроєктом "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо надання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб" пропонується замінити терміни "податковий квартал" на "податковий місяць", "щоквартальний" на "щомісячний", "квартальний" на "місячний".

Зміни можуть набути чинності вже з 1 січня 2022 року, якщо законопроєкт буде підтриманий Верховною Радою.

Після прийняття закону, передбачається перехідний період на півроку для приведення всіх нормативних актів у відповідність із новими вимогами.

У Мінсоцполітики нагадують, що із 1 січня 2021 року відповідно до внесених змін до Податкового кодексу та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" для платників єдиного внеску запроваджено подання звітності про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб, яка відповідно до вимог Податкового кодексу, подається протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу. До 2021 року звітним періодом для платників єдиного внеску був календарний місяць.

"Практика реалізації у поточному році зазначених змін показала, що встановлення квартального звітного періоду спричиняє відтермінування надходження до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування інформації, що використовується для призначення пенсійних та інших виплат за соціальним страхуванням", - кажуть у Мінсоцполітики.