Ізраїльський банк не домігся "замороження" позову Приватбанку на $600 млн

Все про економіку та фінанси

Приватбанк заявив, що  26 березня Верховний суд Ізраїлю відмовив у задоволенні апеляційної скарги ІБД (Ізраїльський Банк Дисконт, Israel Discount Bank) та підтвердив право Приватбанку на відкритий розгляд судом по суті в повному обсязі його позову до Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, ІБД та інших відповідачів.

Позов Приватбанку стосується "заявленої схеми привласнення коштів у розмірі щонайменше 600 млн дол. США, що були незаконно виведені з Приватбанку у період з 2007 по 2011 роки та розміщені на банківському рахунку в ІБД" (цитата).

Як зауважує націоналізований банк, своїм рішенням Верховний суд Ізраїлю залишив без змін рішення Окружного суду, прийняте в грудні 2020 року, згідно з яким позов Приватбанку до ІБД повинен розглядатися у повному обсязі та не повинен бути відхилений або зупинений, всупереч тому, що вимагав ІБД.

Як зазначається в повідомленні Приватбанку, він подав позов до ІБД в Ізраїлі як до одного із відповідачів, "у зв’язку зі сприянням незаконному привласненню коштів Банку та порушенням ІБД його обов’язків перед ПриватБанком". "Зокрема, ІБД дозволив здійснення очевидно шахрайських перерахувань на банківський рахунок в Ізраїлі, що був відкритий в IБД, і не вчинив жодних дій для відмови або блокування таких операцій, незважаючи на безліч очевидних критичних показників, які свідчили про шахрайський характер таких переказів та відмивання коштів", - констатує Приватбанк.

За його інформацією, "ІБД вживав спроби уникнути або щонайменше відкласти належний розгляд вимог ПриватБанку". Зокрема, ІБД звернувся до ізраїльського суду з клопотаннями про відхилення позову або зупинення його розгляду до винесення рішень по суті у справах за позовами, поданими ПриватБанком в Англії та США. ПриватБанк заперечував проти задоволення цих клопотань.

"ПриватБанк задоволений, тим що, відхиливши апеляційну скаргу ІБД, ізраїльський суд вкотре виніс рішення на його користь, чим визнав важливість розгляду позову Банку без невиправданих зволікань та без прив`язки до інших справ за його позовами, що знаходяться на вирішенні судів Англії та США, які стосуються інших збитків, понесених ПриватБанком у зв`язку з іншими шахрайськими схемами, аніж ті, щодо яких було подано позов в Ізраїлі. Тепер ІБД зобов’язаний подати заперечення проти позову ПриватБанку, чого він досі намагався уникнути, і надати пояснення, що сталося з незаконно виведеними з ПриватБанку коштами у розмірі більше ніж 600 млн дол. США після їх перерахування на банківський рахунок в ІБД.

ПриватБанк переконаний, що так само як і ІБД, колишнім власники та іншим відповідачам у справі доведеться відповісти за вчинене перед ізраїльським судом, масштаб їхніх шахрайських дій стане відомим широкому загалу, а ПриватБанк отримає відповідне фінансове відшкодування", - констатує Приватбанк в офіційному повідомленні.