Ізраїль та ХАМАС домовилися про припинення вогню

Все про економіку та фінанси

"Взаємне та безумовне" припинення вогню між Ізраїлем і радикальним рухом ХАМАС набуло чинності о другій годині ночі за Києвом у ніч на п`ятницю, 21 травня. Станом на ранок п`ятниці домовленостей дотримуються обидві сторони. Тисячі палестинців святкували першу ніч без авіаударів за останні 11 днів, констатує DW.

Представник палестинського радикального руху ХАМАС, визнаного в ЄС і США терористичною організацією, Тахер Ан-Ноно заявив, що рух має намір дотримуватися перемир`я, якщо його дотримуватиметься Ізраїль. У ХАМАСі також висловили готовність до продовження, у разі необхідності, боротьби з Ізраїлем.

У свою чергу, ізраїльський міністр оборони Бені Ганц заявив, що Ізраїль досяг безпрецедентних за масштабами, точності і стратегічним значенням успіхів у боротьбі з радикальним рухом в Газі. Він зазначив, що ВПС Ізраїлю, якщо буде потрібно, посилять удари по палестинських радикалах. "Якщо це буде необхідно, ми готові інтенсифікувати операцію", - наводять слова міністра ізраїльські ЗМІ.

За даними світових ЗМІ, Єгипет, який виступав у ролі посередника на переговорах, планує направити спостерігачів за дотриманням домовленостей про припинення вогню в Тель-Авів і Сектор Гази.

Загострення палестино-ізраїльського конфлікту

На початку травня Ізраїль ухвалив рішення виселити кілька палестинських родин зі Східного Єрусалима, що призвело до масових акцій протесту і заворушень в Єрусалимі, внаслідок чого постраждали сотні людей.

Радикальний рух ХАМАС оголосив себе захисником Єрусалиму і піддав Ізраїль ракетному обстрілу з території Сектора Гази. Авіація і сухопутні сили Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у відповідь нанесли удари по сотням цілей в Газі.

Масовані обстріли з обох боків почалися 10 травня. Їхніми жертвами стали щонайменше 232 жителів Гази, серед яких 65 дітей, поранено більше 1900 осіб, повідомили представники органів охорони здоров`я в Секторі Гази. Натомість в Ізраїлі внаслідок ракетних обстрілів з боку ХАМАСу загинули 12 людей і сотні отримали поранення.