Із 1 жовтня аграрії отримують більший доступ до відшкодування ПДВ, - експерт

Все про економіку та фінанси

1 жовтня 2014 року набувають чинності зміни до пункту 151 підрозділу 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» №1621 від 31 липня 2014 року.

Внаслідок цього законодавчі перепони для бюджетного відшкодування ПДВ експортерам зернових та технічних культур, які є їх безпосередніми товаровиробниками, будуть усунені. Таку думку висловив завідувач відділу податково-бюджетної політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Леонід Тулуш.

За словами експерта, з 1 жовтня звільнення від оподаткування ПДВ не стосуватиметься операцій з вивезення збіжжя в митному режимі експорту, що здійснюватиметься сільськогосподарськими підприємствами – виробниками зернових та технічних культур, які були вирощені на орендованих землях, зареєстрованих належним чином відповідно до встановленого законом порядку, на дату такого експорту.

До 1 жовтня 2014 року ця норма поширювалася лише на тих виробників зернових та технічних культур, які експортували продукцію, вирощену на землях сільськогосподарського призначення, що перебували у їх власності або постійному користуванні на дату такого експорту.

Таким чином, можливості для отримання бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість при експорті зернових та технічних культур зростуть, зазначив Леонід Тулуш.

Зазначена норма є тимчасовою і діятиме до 31 грудня 2014 року включно.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, фактичні обсяги експорту зерна нового урожаю з України станом на кінець вересня 2014 року перевищили 8 млн т.