Іпотека під 7%: банки видали 1642 кредити на 1,41 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, станом на 10 лютого 2022 року уповноважені банки з виконання держпрограми "Доступна іпотека 7%" підписали 1642 кредитних договорів на суму 1,41 млрд грн (у т.ч. на первинному ринку - 20,5%, на вторинному - 79,5%).

Загалом до уповноважених банків надійшло 2242 заявок на участь у програмі на суму 1,93 млрд грн (у т.ч. на первинному ринку - 21,2%, на вторинному - 78,8%).

У програмі беруть участь 22 банки.

Нагадаємо, 21.10.2021 Кабмін вніс зміни в умови програми "Доступна іпотека 7%".

Зокрема, скасовано вікові обмеження до нерухомого майна (крім об’єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення більше 1 млн, що мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше ніж протягом десяти років) та збільшено ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% – до 40% від нормативної площі, яка сплачується позичальником самостійно.

Крім того, уряд збільшив на 2 процентних пункти розмір компенсації процентів за іпотечними кредитами для купівлі житлової нерухомості на первинному ринку, що одночасно сприятиме пожвавленню економіки України.

Для участі у держпрограмі позичальник (фізична особа) має подати заявку будь-якому з уповноважених банків, інформація про які розміщена на веб-сайті Фонду. У разі позитивного рішення уповноваженого банку щодо видачі іпотечного кредиту фізичній особі та її участі у програмі з можливістю отримання Державної підтримки, відбувається укладання кредитного договору та договору іпотеки (іпотечного договору) між такою фізичною особою та уповноваженим банком. Позичальник сплачує проценти за компенсаційною процентною ставкою, різницю ж між комерційною і компенсаційною ставкою сплачує держава в особі Фонду.

Максимальна сума іпотечного кредиту, передбачена держпрограмою, становить 2 млн грн.

Перший внесок власних коштів позичальника – 15% вартості предмета іпотеки.

Максимальний термін погашення кредитних зобов’язань становить 240 місяців.