"Інвестохіллс Веста" відсудила в "Білоцерківської ТЕЦ" Жеваго 34,5 млн грн

Все про економіку та фінанси

Фінкомпанія “Інвестохіллс Веста” повідомила, що 28.07.2021 Госпсуд Київської області задовольнив її позовні вимоги до “Білоцерківської ТЕЦ” (пов’язують з Костянтином Жеваго) в справі №911/697/17 та зобов’язав відповідача погасити кредитну заборгованість у розмірі 34,5 млн грн.

Також згаданий суд розглядає ще одну справу - №911/445/19 - за позовом “Інвестохіллс Веста” до “Білоцерківської ТЕЦ” про стягнення заборгованості на 1,45 млрд грн.

Як інформує “Інвестохіллс Веста”, збанкрутілий банк “Фінанси та кредит” (належав К.Жеваго) з 2017 року в судовому порядку безуспішно намагався стягнути кредитну заборгованість з ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль». У січні 2020 року Госпсуд Київської області на підставі договору відступлення прав вимоги за кредитами банку «Фінанси та кредит» визнав новим кредитором ФК “Інвестохіллс Веста”.

“Користуючись статусом стратегічного об’єкта в системі підприємств життєзабезпечення міста, представники міської адміністрації м. Біла Церква, а також представники ТЕЦ всіляко затягували розгляд справи і не прагнули виконувати кредитні зобов’язання. Пізніше, вже в суді, уповноважені особи ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» намагалися довести новому кредитору, що ніяких кредитних коштів від банку «Фінанси та Кредит» підприємство ніколи не отримувало.

Паралельно в суді представники ТЕЦ всіляко блокують розгляд справи №911/445/19 про погашення заборгованості новому кредитору – “Інвестохіллс Веста” на суму понад 1,4 млрд грн. Всупереч здоровому глузду, менеджери компанії «Білоцерківська теплоелектроцентраль» не прагнуть до компромісу і мирного врегулювання питання боргових зобов’язань підприємства”, - констатує “Інвестохіллс Веста”.

Як писав Finbalance, раніше ця фінкомпанія також ініціювала процедуру банкрутства ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль", однак вона зрештою була заблокована.

При цьому наводилася інформація, що вимоги “Інвестохіллс Веста” не є повністю забезпеченими, а згідно з договором іпотеки від 28.04.2007, вартість предмету іпотеки була узгоджена на рівні 654,5 млн грн.

Як відомо, майновий комплекс “Білоцерківської теплоелектроцентралі” був переданий в іпотеку для НБУ як забезпечення боргів банку “Фінанси та кредит” по рефінансуванню.

22.06.2021 Госпсуд Київської області задовольнив позов НБУ до ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" (у справі №911/3981/16) та в рахунок погашення заборгованості банку "Фінанси та кредит" по рефінансуванню на 1,5 млрд грн вирішив стягнути з відповідача на користь позивача єдиний майновий комплекс ТЕЦ за адресою Київська область, м. Біла Церква, вул. Петра Запорожця (нова назва - вул. Івана Кожедуба), 361, а також устаткування, обладнання, інвентар, транспортні засоби.

Як писав Finbalance, 25.03.2021 Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційні скарги НБУ, ФГВФО, ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" та скасував рішення Госпсуду м. Києва від 20.10.2020 (у справі №910/5251/20), яким було задоволено позов ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль” і ТОВ “Танк Транс” та визнано недійсними результати електронних торгів з продажу Фондом гарантування пулу активів банку “Фінанси та кредит”, Дельта Банку, “Надра” (частина з активів - у заставі НБУ), який відбувся 07.11.2019 на майданчику FFN.

Переможцем відповідного аукціону було ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста” з пропозицією 849,4 млн грн. Це - найбільша ціна продажу лоту в історії ФГВФО.

За даними ФГВФО, у цей пул активів входили права вимоги на 18,1 млрд грн (тіло і відсотки за кредитами), у т.ч. заборгованість групи “Росава” Костянтина Жеваго (з ним, повторимося, пов’язане згадане вище ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль”) і групи T.B. Fruit Тараса Барщовського (з якою пов`язане згадане ТОВ "Танк Транс", а також ТОВ "Яблуневий дар").

29.06.2021 Верховний Суд задовольнив заяву “Білоцерківської ТЕЦ” та повернув їй касаційну скаргу на постанову Північного апеляційного госпсуду від 25.03.2021 у справі №910/5251/20.

Як повідомлялося, бенефіціарами “Інвестохіллс Веста” є Андрій Волков (екс-глава Альфа-Банку) та Михайло Бакуненко (працював у Goldman Sachs, Renaissance Capital).