"Інвестохіллс Веста": борг "Яблуневого дару" - 9,35 млрд грн

Все про економіку та фінанси

ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста” в рамках справи №914/2404/19 про банкрутство ТОВ “Яблуневий дар” (пов’язане з групою T.B. Fruit Тараса Барщовського) влітку заявляло про кредиторські вимоги до боржника на 9,35 млрд грн, свідчать матеріали Госпсуду Львівської області.

Перед цим - ще в травні - суд визнав заборгованість “Яблуневого дару” перед “Інвестохіллс Веста” на 1,15 млрд грн (фінкомпанія викупила відповідні права вимоги у ФГВФО; первинним кредитором був збанкрутілий Дельта Банк).

22.03.2021 Північний апеляційний госпсуд у межах справи №873/33/20 видав наказ про примусове стягнення з Т.Барщовського на користь “Інвестохіллс Веста” 2 млрд грн боргу ТОВ "Танк Транс", поручителем по якому був відповідач (Т.Барщовський). Відповідне право кредитної вимоги “Інвестохіллс Веста” знову ж таки придбала у ФГВФО.

Крім того, 29.04.2020 Франківський райсуд м. Львова задовольнив позов “Інвестохіллс Веста” (як правонаступника Дельта Банку) до Т. Барщовського (як поручителя ТОВ “Яблуневий дар”) в справі №465/6130/15-ц та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 831,8 млн грн боргу (в т.ч. 541,2 млн грн штрафу). Щоправда, 19.03.2021 Львівський апеляційний суд скасував це рішення, після чого влітку “Інвестохіллс Веста” зверталася з касаційною скаргою у Верховний Суд.

У квітні 2021 року Тарас Барщовський заявляв, що веде перемовини з “Інвестохіллс Веста” про мирову угоду. У травні Андрій Волков (один з бенефіціарів групи “Інвестохіллс”) зазначав, що переговори тривають.

Цей коментар А. Волкова був опублікований після того, як 12.05.2021 була відкрита справу про банкрутство ТОВ “Яблуневий дар”, причому тоді суд визнав не тільки вимоги “Інвестохіллс Веста” на 1,15 млрд грн, але й 1,5 млрд грн вимог ТОВ “ТБ Сад”, яке в пресі раніше пов’язували в т.ч. з Т.Барщовським.

Додамо, що 04.09.2020 було відкрито виконавче провадження №62954451, боржником по якому був Т.Барщовський, а стягувачем - ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста". Поточний статус цього виконавчого провадження - “завершено”.

Нагадаємо, група T.B. Fruit Тараса Барщовського позиціонувалася як найбільший переробник фруктів і ягід в Україні та один з найбільших операторів світового ринку соку.

Як повідомлялося, бенефіціарами “Інвестохіллс Веста” є Андрій Волков (екс-глава Альфа-Банку) та Михайло Бакуненко (працював у Goldman Sachs, Renaissance Capital).

У січні 2021 року Павло Фукс публічно заявляв, що купив у ФГВФО борги та "Яблуневого дару" Тараса Барщовського і "Росави" Костянтина Жеваго. Разом з тим, у травні А. Волков уточнював, що П. Фукс брав участь у придбанні боргів "Яблуневого дару" у ФГВФО як "міноритарний інвестор", "при цьому він кілька місяців тому вийшов з цієї інвестиції" (цитата).

У жовтні 2018 року Фонд гарантування констатував, що за місяць до визнання Дельта Банку неплатоспроможним група пов’язаних компаній ТОВ «Яблуневий Дар» і ТОВ «Танк Транс» вчинили більше десяти операцій із зарахування зустрічних вимог (т.зв. «схлопування») на суму більше 100 млн євро. Відповідне “схлопування” своїх боргів перед Дельта Банком компанії з групи T.B. Fruit мотивували отриманням прав вимоги до Дельта Банку від Cargill (за акредитивами). Довкола цього було чимало судових спорів. При цьому також відомо, що Дельта Банк передавав права вимоги до групи T.B. Fruit для ДІУ та Ощадбанку, через що знову ж таки було немало судових процесів.

Як повідомлялося, в заставі за кредитами Дельта Банку для T.B. Fruit були товари в обороті (концентрат яблуневого соку у Львівській, Вінницькій та Хмельницькій областях); цехи розливу соків, з переробки ягід та фруктів, з виробництва плодово-ягідного пюре, консервів (Львівська область), обладнання з виробництва яблучного концентрату (Львівська область), земельні ділянки, транспорт тощо.

ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста” в межах справи про банкрутство ТОВ “Яблуневий Дар” подало позов до цієї компанії і до Cargill про визнання недійсними договорів про відступлення права вимоги.

Як писав Finbalance, 25.03.2021 Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційні скарги НБУ, ФГВФО, ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" та скасував рішення Госпсуду м. Києва від 20.10.2020 (у справі №910/5251/20), яким було задоволено позов ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль” і ТОВ “Танк Транс” та визнано недійсними результати електронних торгів з продажу Фондом гарантування пулу активів банку “Фінанси та кредит”, Дельта Банку, “Надра” (частина з активів - у заставі НБУ), який відбувся 07.11.2019 на майданчику FFN.

Переможцем відповідного аукціону було ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста” з пропозицією 849,4 млн грн. Це - найбільша ціна продажу лоту в історії ФГВФО. НБУ повідомляв, що він мав отримати 368,7 млн грн з вказаних 849,4 млн грн.

За даними ФГВФО, у проданий пул активів входили права вимоги на 18,1 млрд грн (тіло і відсотки за кредитами), у т.ч. заборгованість групи “Росава” Костянтина Жеваго (з ним пов’язане згадане вище ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль”) і групи T.B. Fruit Тараса Барщовського (з якою пов`язане згадане ТОВ "Танк Транс", а також ТОВ "Яблуневий дар").

29.06.2021 Верховний Суд задовольнив заяву “Білоцерківської ТЕЦ” та повернув їй касаційну скаргу на постанову Північного апеляційного госпсуду від 25.03.2021 у справі №910/5251/20.