ING Bank хоче відсудити в "Сумського НВО" $39 млн

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Сумської області та Північний апеляційний госпсуд розглядають справу №920/368/17 за позовом ING Bank N.V. (Нідерланди) до АТ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання” про стягнення в порядку регресу 39,44 млн дол (за договором про надання фінансових послуг №08/012 від 22.05.2008), які позивач сплатив “ІНГ Банку Україна” (первинний кредитор) за гарантією і таким чином набув право вимоги до боржника.

Як писав Finbalance, ІНГ Банк намагається відсудити в “Сумського НВО” 10 млн дол за згаданим договором про надання фінансових послуг №08/012 від 22.05.2008.

Крім того, низка інших банків подали позови до “Сумського НВО”, в т.ч. Промінвестбанк (2,7 млрд грн), Сбербанк (1,6 млрд грн), ВБР (22 млн дол).

У держреєстрі кінцевими бенефіціарами АТ “Сумське НВО” вказані Володимир Лук’яненко (РФ) та Марков Максим (Болгарія).

Донедавна “Сумське НВО” пов’язували в т.ч. з Костянтином Григоришиним. Разом з тим, за даними ЗМІ, нещодавно підприємство перейшло під контроль Володимира Лук’яненка (сина екс-директора “Сумського НВО”) та Вадима Новинського - внаслідок програшу К. Григоришина в Лондонському арбітражі на 300 млн дол.

Також у жовтні були відкриті справи про банкрутство підконтрольних Григоришину підприємств “Запоріжтрансформатор” (до якого банки пред`явили вимоги на 10 млрд грн, у т.ч. ING Bank N.V. - на 741 млн грн, ІНГ Банк Україна - на 214,2 млн грн) і “Луганське енергетичне об’єднання” (до якого "Енергоринок" пред`явив вимоги на 5,7 млрд грн).