Інформаційні системи НБУ працюють у штатному режимі: хакерські атаки - нейтралізовані

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що упродовж кількох останніх днів на його інформаційні мережі "здійснювалися спроби зовнішніх хакерських атак невідомими особами з різних країн світу" (цитата).

Як зазначається, зокрема, у ніч з 13 на 14 січня 2022 року під час глобальної атаки на урядові веб-ресурси зафіксовано спроби атакувати й офіційний сайт Національного банку, "які вдалося нейтралізувати" (цитата).

"Усі інформаційні системи Національного банку працювали і продовжують працювати в штатному режимі. Зокрема – система електронних платежів, якою користуються банки, офіційний сайт та внутрішня комп`ютерна мережа НБУ.

Захист Національного банку та банківської інфраструктури від шахрайських дій в кіберпросторі організовано належним чином: із застосуванням новітніх технологій кіберзахисту, ефективним використанням комплексів та систем захисту, а також механізмів обміну інформацією про кібератаки та кіберінциденти між Центром кіберзахисту Національного банку, іншими державними органами, банками, фінансовими установами тощо.

Зважаючи на хакерську атаку, що відбулася на низку урядових сайтів, Національний банк закликає банки та інших учасників фінансового сектору посилити заходи безпеки для протидії можливим кібератакам", - йдеться в повідомленні НБУ.

Нагадаємо, що, крім сайту, отримати офіційну інформацію від Національного банку можна на сторінках у соціальних мережах:

Facebook: https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine
Twitter: https://twitter.com/NBUkraine
Telegram: https://t.me/nbu_ua
Instagram: https://www.instagram.com/national_bank_of_ukraine/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCLWsi-3SHrFwwyb0AceOgHQ