Інфляція в єврозоні зросла в червні до рекордних 8,6% р/р

Все про економіку та фінанси

Інфляція в єврозоні зросла до рекордного рівня в 8,6% в червні, знову випереджаючи очікування та додавши тиску на Європейський центральний банк, пише Politico, констатує "Європейська правда",

Стрімка інфляція продовжує зумовлюватися головним чином цінами на енергоносії, які зросли на 41,9% в червні у порівнянні з 39,1% в травні.

Далі йдуть ціни на продукти харчування, алкоголь і тютюнові вироби, які зросли на 8,9% в червні у порівнянні з 7,5% в попередньому місяці.

Базова інфляція, яка виключає нестабільні компоненти і вважається хорошим індикатором основного цінового тиску, дещо знизилася до 3,7% в червні з 3,8% в травні.

Серед держав-членів найбільше постраждали країни Балтії, де інфляція в Естонії досягла 22%, у Литві – 20,5%, у Латвії – 19%. Найнижчі темпи інфляції зафіксовані на Мальті (6,1%) та у Франції (6,5%).

Нагадаємо, інфляція в Іспанії, викликана зростанням цін на енергоносії та продовольство, зросла на 1,5 пункту в червні і закрилася на рівні 10,2% у річному обчисленні, що є найвищим рівнем з 1985 року.