Інфляція в єврозоні в листопаді зросла до рекордних 4,9% у річному вимірі

Все про економіку та фінанси

За даними Євростату, річний рівень інфляції в єврозоні за підсумками листопада сягнув 4,9%, що є найвищим показником з початку спостережень у 1997 році, констатує DW.

Для порівняння - у жовтні цей показник становив 4,1%.

Сплеск інфляції у листопаді в основному є наслідком значного стрибка цін на енергоносії. Приріст їхньої вартості становив 27,4% - порівняно з 23,7% у жовтні. Наступною за мірою зростання показників є сфера послуг (2,7% порівняно з 2,1% у жовтні). За нею - випуск промислових товарів, які не відносяться до енергосектора (2,4% порівняно з 2% у жовтні). Зрештою, зростання цін на продукти харчування, алкоголь та тютюн у листопаді становило 2,2% (1,9% у жовтні).

Як зазначає агенція AP, за нормальних обставин це підвищення, ймовірно, призвело б до посилення тиску на ЄЦБ і, можливо, змусило його задуматися про перспективу збільшення основної відсоткової ставки. Проте нещодавно виявлений омікрон-варіант коронавірусу спричинив у експертів деяку невизначеність щодо глобальних економічних процесів. У зв`язку з цим очікується, що центральні банки по всьому світу найближчим часом не оголошуватимуть про якісь значні зміни у своїй політиці.

29 листопада стало відомо, що інфляція в Німеччині вперше за майже 30 років перевищила 5-відсоткову позначку. У листопаді споживчі ціни зросли на 5,2% порівняно з аналогічним місяцем минулого року.