Індексація пенсій для 1 млн пенсіонерів буде в липні, - міністр

Все про економіку та фінанси

У липні 2021 року буде проведена індексація пенсій для 1 млн пенсіонерів, яким пенсії були призначені у 2018-2020 роках, а також для тих, хто отримує пенсію в мінімальному розмірі, повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна в парламенті, пише УНІАН.

"З 1 березня пенсії були проіндексовані на 11% для 8 млн пенсіонерів. У липні буде індексація ще для 1 млн пенсіонерів, яким пенсії призначені у 2018-2020 роках, а також тим, кому пенсії виплачуються в мінімальному розмірі. Таким чином, підвищення пенсій цього року отримають 10,5 млн пенсіонерів", - сказала Лазебна.

За її словами, станом на 1 квітня середній розмір пенсії склав 3725 грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року він зріс на 17,5%, або на 555 грн.

Міністр також повідомила про розроблений міністерством законопроект про щорічну індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів.

"На жаль, у 2017 році було змінено пенсійне законодавство таким чином, що дата щорічної індексації пенсій 1 березня була вилучена, а для окремих категорій пенсіонерів – науковців, держслужбовців, працівників органів місцевого самоврядування – індексація була зупинена. Тому міністерство розробило і подало на розгляд Верховної Ради проект закону 4668, яким відновлюється індексація для всіх категорій і встановлюється дата індексації 1 вересня", - сказала Лазебна.

За даними платформи для роботи з відкритими даними OpenDataBot, в поточному році середня пенсія жінок в Україні становить 3031,32 грн, що на 30% менше, ніж середня пенсія у чоловіків, яка становить 4242,53 грн.