Індекс Dow Jones просів до найнижчого рівня за майже півтора роки

Все про економіку та фінанси

Акції США різко впали в четвер, в результаті чого індекс Dow Jones Industrial Average опустився нижче позначки 30 тис вперше з січня 2021 року, оскільки волатильність продовжувала хитати ринок, пише The Wall Street Journal.

Основні фондові індекси в США зафіксували значне зниження в 2022 році, оскільки висока інфляція, зростання процентних ставок і занепокоєння щодо корпоративних прибутків і економічного зростання зменшують апетит інвесторів до ризику. Блакитні фішки впали на 18% цього року, тоді як S&P 500 впав на 23%, а високотехнологічний Nasdaq Composite - на 32%.

Акції зросли в середу після того, як голова ФРС Джером Пауелл сигналізував, що центробанк продовжить підвищувати ставки, але припустив, що масштаби підвищення в середу, ймовірно, не стануть звичайними. У четвер цей оптимізм впав, і акції на ринку впали, оскільки інвестори переоцінили майбутні ризики.

У четвер індекс S&P 500 впав на 3,3%, Dow Industrials - на 2,4%. Обидва індекси - на найнижчих рівнях закриття з грудня 2020 року. Індекс Nasdaq Composite, орієнтований на технології, впав на 4,1% і завершив торги на найнижчому рівні закриття з вересня 2020 року.

Підвищення ставки ФРС на 0,75 відсоткового пункту було найбільшим з 1994 року, але відповідало очікуванням інвесторів, оскільки центральний банк намагається приборкати високу інфляцію. Останні дані показали, що споживча інфляція в травні досягла найвищого рівня за понад чотири десятиліття.

Пауелл сказав, що, хоча ФРС не намагається викликати рецесію, стає все важче досягти так званої м’якої посадки, за якої економіка сповільнюється достатньо, щоб послабити інфляцію, не вступаючи в рецесію. Деякі аналітики стверджують, що інвестори миряться зі зростанням ризиків для економічного зростання.

Акції впали у четвер, при цьому кожен із 11 секторів S&P 500 знизився протягом дня. Енергетична група, єдина галузь із позитивною тенденцією у 2022 році, зафіксувала зниження на 5,6%.

Акції великих технологій знизилися: акції Microsoft впали на 2,7%, Amazon – на 3,7%, акції Nvidia – на 5,6%. Акції Twitter втратили 1,7%, Tesla - на 8,5%.

Хоча Пауелл припустив у середу, що «незвично велике» підвищення ставок не стане звичайним явищем, він залишив відкритими двері для нового підвищення на 0,75 відсоткового пункту вже наступного місяця.

Центральний банк Швейцарії здивував інвесторів, піднявши процентні ставки вперше за 15 років. Національний банк Швейцарії підвищив свою ставку на 0,5 відсоткового пункту до мінус 0,25%, залишивши серед найбільших центральних банків з розвиненою економікою лише Банк Японії, який не підвищував ставки для приборкання інфляції. Економісти очікували, що SNB залишить ставки незмінними.

«Це остання перешкода, яка впаде», – сказала Сіма Шах, головний стратег компанії Principal Global Investors. «Якщо ми отримуємо центральні банки, які, як вважають, постійно підвищують ставки, то не можна заперечувати, що в глобальній економіці існує величезна проблема інфляції».

Банк Англії в четвер підвищив ключову процентну ставку, як очікується, до 1,25% з 1%, що стало його п’ятим кроком за стільки засідань, і заявив, що для приборкання інфляції можуть знадобитися більш масштабні кроки.

За тиждень, що закінчився 11 червня, за тижневими заявами про безробіття подали заявки 229 тис американців. Ринок праці був сильною сферою економіки, але чиновники ФРС повідомили, що зниження рівня зайнятості може бути необхідним наслідком зусиль центрального банку. контролювати інфляцію.

Дохідність контрольних 10-річних казначейських облігацій США зменшилася до 3,303% з 3,389% у середу.

На сировинних ринках нафта Brent, міжнародний нафтовий еталон, подорожчала на 1,1% до 119,81 долара за барель. Ціни на золото зросли на 1,7%.

Панконтинентальний індекс Stoxx Europe 600 знизився на 2,5%. В Азії Hang Seng в Гонконзі впав на 2,2%, а японський Nikkei 225 додав 0,4%.