Імпорту електроенергії з Росії та Білорусі з 1 листопада не буде, - Герус

Все про економіку та фінанси

Імпорту електроенергії з Росії та Білорусі з 1 листопада не буде, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус, пише "Інтерфакс-Україна".

"Імпорту електроенергії з Російської Федерації з 1 листопада не буде, компанія "Интер РАО" 20 жовтня оголосила аукціон на продаж електроенергії, але 21 жовтня відповідний аукціон було скасовано. Також з 1 листопада не буде імпорту е/е з Білорусі, відповідні аукціони на продаж електроенергії були скасовані", – написав Герус у своєму Телеграм-каналі в суботу.

Раніше він повідомив, що РФ зупинила з 1 листопада постачання в Україну енергетичного вугілля марки А та Т. Вугілля цих марок завозили ДТЕК, "Донбасенерго", а також "Технова", що об`єднує Дарницьку, Сумську та Чернігівську ТЕЦ.

Росії потрібно "приділяти особливу увагу" забезпеченню внутрішнього попиту на енергетичне вугілля, тому було ухвалено рішення про припинення постачання цього ресурсу в Україну, повідомили згодом в прес-службі Мінекономрозвитку РФ. 

На аукціоні НЕК "Укренерго" щодо розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів на листопад "Енергоатом" викупив майже всю доступну потужність із перетину з Білорусі для імпорту електроенергії з цієї країни у листопаді – 885 МВт із запропонованих 900 МВт. Другий переможець аукціону - ТОВ "Електро Ком`юніті" - закріпив за собою потужність 15 МВт.