ICU та VR Capital Group запустили СЕС на Хмельниччині, заявлений обсяг інвестицій - $55 млн

Все про економіку та фінанси

У Кам`янець-Подільському районі Хмельницької області на території села Панівці введена в експлуатацію сонячна електростанція (СЕС) "Кам`янець-Подільська" компанії "Подільськенерго". Про це повідомляє прес-служба інвесткомпанії ICU, яка виступила співінвестором проекту (разом з VR Capital Group), пише “БізнесЦензор”.

"Пікова потужність станції, яка вже почала відпускати електроенергію в мережу, складає 63,8 МВт, що робить її другою в країні за потужністю. Заплановане щорічне виробництво електроенергії складе 68,2 ГВт/рік, що дозволить забезпечити електроенергією третину з 13 тисяч домогосподарств в Кам`янець-Подільському", - сказано в повідомленні.

Як зазначається, Інвесторами проекту на паритетних засадах виступили група ICU і американський фонд VR Capital Group. Загальний обсяг інвестицій в будівництво СЕС "Кам`янець-Подільська" склав близько $55 млн.

Про продаж Промінвестбанком прав вимоги до “Укрзалізниці” для компанії, пов’язаної з VR Capital Group, див. тут.

Як зазначив керуючий партнер ICU Макар Пасенюк, "Кам`янець-Подільська" СЕС - це перший з трьох спільних з VR Capital Group проектів в галузі альтернативної енергетики.

"Найближчим часом планується запуск нашої другої сонячної електростанції - потужністю 35 МВт, яка розташована в Херсонській області. Також на початковій стадії будівництва - кілька середніх за розмірами СЕС в Миколаївській області", - повідомив співвласник інвесткомпанії.

Як констатується, VR Capital Group Ltd., яка діє через свої основні дочірні компанії, в т.ч. VR Advisory Services Ltd. (всі разом - VR Capital Group), є керуючим активами “альтернативного типу” загальною вартістю понад $4,5 млрд. Президентом VR Capital Group є Річард Дейтц.

Під управлінням ICU перебувають активи в розмірі понад $500 млн. Як декларується, власниками групи є представники її топ-менеджменту. Керуючі партнери ICU - Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл для кіпрської компанії Wiltan Enterprises Limited (підконтрольна VR Global Partners) на покупку у групи ICU 50% кіпрської PVK Energy Investment, якій належить ТОВ "ЕК "Солар Капітал" - проект будівництва сонячної електростанції .

Раніше Wiltan Enterprises Limited також отримала згоду АМКУ на покупку у інвестгрупи ICU 50% кіпрської Matlomenius Holdings Ltd, якій належить приватне підприємство "ПодільськЕнерго".