ЄІБ виділяє $120 млн кредиту для "Епіцентру" на агропроекти

Все про економіку та фінанси

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить групі компаній "Епіцентр К" кредит на $120 млн для розвитку сільськогосподарської інфраструктури в Україні, повідомила прес-служба групи, пише "Інтерфакс-Україна".

За її даними, відповідну кредитну угоду терміном на дев`ять років підписано 22 грудня 2021 року.

Кредитні кошти буде спрямовано на будівництво елеваторних комплексів для зберігання зернових та олійних культур, а також розвиток допоміжної інфраструктури.

Аграрні активи ГК "Епіцентр К" об`єднані під брендом "Епіцентр Агро". Обробляє 167 тис. га землі у шести областях України, входить до семи найбільших латифундистів України за площею земельного банку та п’яти найбільших приватних операторів на вітчизняному ринку лінійних елеваторів.

За останні п`ять років, з моменту придбання перших елеваторів, потужності одночасного зберігання "Епіцентр Агро" зросли вшестеро - більш ніж до 1,5 млн тонн. Загалом до структури агрохолдингу входять 15 елеваторних комплексів, вісім із яких маршрутні. У Вінницькій та Хмельницькій області розташовані найбільші елеваторні хаби агрохолдингу – Вінницький елеватор та Закупнянське ХПП.

Як зазначається, загальна сума інвестицій "Епіцентр К" у розвиток аграрного напряму протягом 2016-2021 років перевищила 10 млрд грн.

"Епіцентр К" – один із найбільших гравців українського ринку роздрібної торгівлі та лідер у сегменті товарів для дому та ремонту. До структури групи компаній також входить інтернет-магазин epicentrk.ua, гіпермаркети "Нова лінія" та низка виробничих активів у сфері агропромисловості, деревообробки та керамічної плитки.

ЄІБ – інститут довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. ЄІБ працює в Україні із 2007 року. Україна є основною країною реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства: на Україну припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Банк фокусується на сфері соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв`язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Наразі ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад EUR$7 млрд.