ЄІБ виділить Києву кредит на 100 млн євро для купівлі тролейбусів і вагонів метро

Все про економіку та фінанси

Європейський інвестиційний банк у листопаді затвердив виділення Києву кредиту у розмірі EUR100 млн на купівлю міського електротранспорту, зокрема тролейбусів і вагонів метрополітену, пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням на сайті банку, загальну вартість проекту оцінюють у EUR270 млн.

Проект реалізовуватимуть комунальні підприємства (КП) "Київський метрополітен" та "Київпастранс" відповідно до Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

Згідно з проектом рішення Київської міськради про залучення кредиту ЄІБ на 2021 рік, оприлюдненим інтернет-виданням "КиївВласть", термін запозичення – 15 років, включаючи пільговий трирічний період, гранична процентна ставка – 1,85% у євро.

Як повідомлялося, 1 грудня поточного року "Київпастранс" оголосив тендер на придбання 137 повністю низькопідлогових тролейбусів із можливістю автономного ходу до 20 км майже за 1,62 млрд грн.

Окрім того, до початку 2023 року Київ має отримати 20 трисекційних трамваїв, замовлених у ТОВ "Татра-Юг" за EUR24,6 млн із фінансуванням ЄІБ у межах проекту "Міський громадський транспорт України".

Водночас у лютому поточного року Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та КП "Київський метрополітен" підписали кредитний договір у розмірі EUR50 млн на закупівлю 50 нових вагонів метро.

Як констатує Liga.net, на пленарному засіданні ІІ сесії 80 депутатів Київської міської ради підтримали укладання кредитного договору з ЄІБ про залучення 100 млн євро кредиту для закупівлі нового електротранспорту.

Кошти підуть на придбання тролейбусів великої та особливо великої місткості, а саме: 65 тролейбусів довжиною понад 11,9 метра та 72 – довжиною понад 18,5 метра.

"Це буде транспорт низькопідлоговий, пристосований для всіх пасажирів, зокрема, осіб з інвалідністю. Також придбаємо 50 нових вагонів метрополітену з асинхронним тяговим приводом вартістю до 50 млн євро для Святошинсько-Броварської лінії підземки", – прокоментував перший заступник голови Київської міськадміністрації Микола Поворозник.