ЄІБ виділить 2 млрд євро польському держфонду, який допомагає українським біженцям

Все про економіку та фінанси

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) планує виділити EUR2 млрд на фінансування фонду допомоги, створеного урядом Польщі для надання підтримки біженцям з України та керованого держбанком розвитку Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з інформацією на сайті ЄІБ, запропоновані кошти мають підтримати інвестиції в соціальну інфраструктуру, забезпечення доступу до житла і транспорту, і велику їх частину буде розподілено в менш розвинених регіонах.

ЄІБ зазначає, що це перший із субпроєктів у рамках схваленого 18 травня загального Пакета солідарності з Україною на EUR4 млрд, спрямованого на фінансування інвестицій у державах-членах ЄС, що зазнають найбільших витрат у зв`язку з війною в Україні.

Згідно з даними прикордонного відомства Польщі, після російського вторгнення в Україну 24 лютого українсько-польський кордон перетнули 4,067 млн осіб, а у зворотному напрямку - 2,091 млн.

Із майже 2 млн чистого припливу в Польщу з України, за даними ООН, зібраними від нацурядів, зареєструвалися в Польщі для отримання статусу тимчасового захисту 1,152 млн осіб.

За цим показником Польща є абсолютним лідером: за нею йдуть Німеччина з 565,8 тис. і Чехія з 366,49 тис., а загальна кількість зареєстрованих для отримання статусу тимчасового захисту біженців у Європі - 3,207 млн осіб.