ЄІБ розповів про кредитні угоди в Україні на 554 млн євро, укладені в 2021 році

Все про економіку та фінанси

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у 2021 році уклав угоди про фінансування інфраструктурних та інноваційних проєктів в Україні на 554 млн євро, розповів на брифінгу голова представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон, пише "Укрінформ".

Майже половина вказаної суми (270 млн євро) буде витрачена на реконструкцію льотної зони №2 аеропорту “Бориспіль”.

“Другий проєкт, про який хотілося б згадати, - фінансування програми “Міський електричний транспорт у Києві” на 100 млн євро. Укладаючи відповідний договір, ми мали на меті розширення використання електричного транспорту у містах, що сприятиме боротьбі зі змінами клімату, та забезпечення подальшого розвитку муніципальної інфраструктури в Україні”, - сказав де Загон.

Також він згадав про проєкт з підтримки професійно-технічної освіти в Україні (58 млн євро), спрямований на розвиток людського капіталу.

Дві кредитні угоди протягом минулого року, за словами голови представництва ЄІБ, укладено у приватному секторі. Один із цих проєктів — кредитна підтримка малого й середнього бізнесу через державний Укрексімбанк, другий — фінансування закупівлі обладнання для агропідприємств (106 млн євро).

“Також ми здійснили перерозподіл коштів з іншого проєкту на суму 50 млн євро, які спрямували на закупівлю вакцин проти коронавірусу. Ще 29 млн євро надали як технічну допомогу для підготовки важливих інвестиційних проєктів, що втілюватимуться в Україні”, - розповів де Загон. 

Раніше Міністерство фінансів повідомляло, що з 2004 року загальний обсяг наданих Європейським інвестиційним банком фінансових ресурсів в Україні, як в державному, так і приватному секторі склав більше 7,5 млрд євро. На сьогодні проектний портфель ЄІБ у державному секторі включає 25 проектів загальним обсягом 5,2 млрд євро, ще 3 проекти загальною вартістю 570 млн євро знаходяться на стадії ратифікації фінансових угод.