ЄІБ надасть позики містам України на 200 млн євро для купівлі громадського транспорту

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів інформує, що 18 листопада у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про ратифікацію фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком «Міський громадський транспорт України ІІ».

У рамках цієї угоди передбачено надання Україні позики у розмірі 200 млн євро. Кошти буде спрямовано на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро. Окрім того, передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній та інші роботи у містах Черкаси, Біла Церква, Кам’янське, Дніпро, Львів, Кременчук та Запоріжжя. Кошти для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту буде розподіллено серед міст України, які стали учасниками проекту, а саме Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса, Чернівці та інші.

«Якщо закон буде прийнято до кінця 2021 року то з наступного року ми очікуємо на підписання перших контрактів на поставку нового екологічно безпечного громадського транспорту для міст України», - повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава.

Проект «Міський громадський транспорт України ІІ» є продовженням спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) проекту «Міський громадський транспорт України І», який з травня 2017 року вже реалізується у Києві, Харкові, Луцьку, Одесі, Львові, Запоріжжі, Сумах, Івано-Франківську, Миколаєві, Тернополі та Чернігові.

У межах проекту «Міський громадський транспорт України І» було укладено контракти на постачання більше 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів для міст-учасників проекту.