ГУР озвучило оцінку, скільки часу РФ може вести війну нинішніми темпами

Все про економіку та фінанси

Українська розвідка вважає, що Росія може продовжувати війну в нинішніх темпах ще рік без виробництва більшої кількості зброї та проведення загальної мобілізації, заявив в інтерв`ю The Guardian представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, пише Liga.net.

"Кремлівське керівництво, можливо, намагатиметься заморозити війну на певний час, щоб переконати Захід скасувати санкції, але потім продовжить агресію. Їхня мета – вся Україна і не лише", – заявив Скібіцький.

Також представник ГУР наголосив на дефіциті високоточних крилатих ракет у росіян, якими вони обстрілюють територію України.

"Ми помітили, що Росія робить набагато менше ракетного обстрілу і використовує ракети Х-22. Це старі радянські ракети виробництва 1970-х років. Це свідчить про те, що в Росії закінчуються високоточні ракети", – сказав розвідник.

Також Скібіцький заявив, що зараз на фронті йде війна артилерій, і за кількістю відповідного озброєння Україна поступається Росії в 10-15 разів.

"Тепер це артилерійська війна, і ми програємо з точки погляду артилерії. Все зараз залежить від того, що нам (Захід. – Ред.) дасть. Україна має одну артилерійську гармату на 10-15 російських артилерійських гармат. Наші західні партнери віддали нам близько 10% того, що вони мають", – сказав він.

За словами Скібіцького, українські військові використовують 5000-6000 артилерійських снарядів на день.

"Ми майже витратили всі наші (артилерійські. – Ред.) боєприпаси й тепер використовуємо стандартні снаряди НАТО 155-мм калібру", – сказав він.

Він зазначив, що Європа також постачає снаряди меншого калібру, але їх стає менше у міру виснаження європейських запасів.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов застерігає українців від настроїв, що армія РФ нібито "слабка" та "не вміє воювати". Про це він сказав у ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"Ми маємо справу з другою армією світу. Вони також вже навчилися на цій війні воювати", – сказав він.

Зараз у нас 1200 км фронту, пояснив секретар РНБО, і таку протяжність дуже складно контролювати.

Він наголосив, що коли хтось критикує Захід за неквапливість із постачанням озброєнь Україні, важливо не забувати, що "ніхто нічим нам не зобов`язаний".

"Мені складно уявити, що б ми робили в перші дні без NLAW, "Джавелін", "Стінгерів". <...> Ми вважаємо, що нам усі винні, а це трішечки не так", – сказав він.

Допомога йде "щодня", запевнив він, "але це не якісь подарунки: за кожне постачання є домовленість нашого президента".

Він також висловив сподівання, що союз Україна-Велика Британія-Польща з`явиться якнайшвидше.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес прибув із візитом до Києва, де на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським заявив, що Україна "здатна витіснити Росію з Донбасу". Відео зустрічі опублікували ресурси Офісу президента 10 червня.

Глава Міноборони Великої Британії заявив, що бачить багато спільних історичних паралелей: це і "набагато чисельніша армія противника", і "фашистський режим".

"Справді, ми зараз бачимо, що Україна здатна витіснити Росію з Донбасу. Ми бачимо, що режим той, про який я вже сказав, він на межі колапсу, принаймні щодо військової міці. Тобто вони зараз також на межі виснаження", – сказав Воллес.

Зеленський за підсумком зустрічі заявив, що Британія демонструє лідерство у підтримці України за трьома напрямами – "зброя, фінанси, санкції".

За його словами, війна – "це великий прояв того, хто наші справжні друзі, друзі та партнери".

Наприкінці публічної частини зустрічі Зеленський подарував гостю марку з "російським військовим кораблем".