Група VS Energy програла спір з податківцями на 408,5 млн грн

Все про економіку та фінанси

09.12.2020 Окружний адмінсуд м. Києва лише частково задовольнив позов ТОВ “ВС Груп Менеджмент” до Головного управління ДПС у м. Києві (в справі №640/13251/19) та скасував податкове повідомлення-рішення від 15.05.2019 №00006581402 в частині, а саме на суму 34,2 млн грн від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток. В іншій частині - на суму 408,5 млн грн від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток - вказане податкове повідомлення-рішення суд залишив без змін.

Згідно з судовими матеріалами, за результатами перевірки податківці дійшли висновку, що ТОВ “ВС Груп Інтернейшнл Україна” (попередня назва компанії-позивача) мало, зокрема, визначити та відобразити фінансовий дохід від дисконтування кредиторської заборгованості в момент виникнення заборгованості на загальну суму 318,6 млн грн, а також здійснювати амортизацію дисконту протягом строку користування на кожну наступну дату балансу.

Натомість ТОВ “ВС Груп Менеджмент” заперечувало проти позиції контролюючого органу (відповідача) щодо наявності в товариства обов`язку здійснювати дисконтування короткострокових позик, отриманих товариством від ТОВ «Нова фінансова компанія», "Маведікс холдінгз лімітед", ПАТ «Альфа Банк», ПАТ «Дочірній банк Сбербанку Росії» на ринкових умовах.

Позивач стверджував, що обов`язок по погашенню кредитних зобов`язань перед ПАТ «Альфа Банк» було покладено на третіх осіб (ПрАТ «Київобленерго», АТ «Одесаобленерго», АТ «Житомиробленерго» та ПрАТ «Рівнеобленерго») відповідно до договорів про покладення боржником виконання обов`язку на іншу особу (платника). Умовою цього була компенсація всіх витрат, які поніс платник, з боку товариства. В ході проведення перевірки товариством були надані перевіряючим первинні документи, що, на думку товариства, підтверджують його право на віднесення до складу витрат всіх компенсаційних виплат третіх осіб, на яких був покладений обов`язок по погашенню кредиту товариства перед банком.

Однак суд вказав, що позивачем під час документальної перевірки всупереч вимог ст. 44 і 139 Податкового кодексу не підтверджено документально правомірність формування ним витрат на суму 442,6 млн грн, як таких, що були компенсовані ним ПАТ «Київобленерго», ПАТ «Енергопостачальна компанія «Одесаобленерго», ПАТ «Рівнеобленерго», ПАТ «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго».

“При цьому суд не взяв до уваги поданий позивачем аудиторський звіт, оскільки предметом дослідження цього звіту були документи, що відсутні у матеріалах судової справи”, - йдеться в рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 09.12.2020.

Нагадаємо, VS Energy пов’язують з Олександром Бабаковим, Євгеном Гінером, Михайлом Воєводіним.

В Україні ця російська група контролює в т.ч. низку обленерго і готелів.

У 2019 році холдинг “ДТЕК” Ріната Ахметова викупив у VS Energy 94% акцій “Київобленерго” та 68% акцій “Одесаобленерго”.