Група "ТММ" Толмачова відсудила в Альфа-Банку майновий комплекс

Все про економіку та фінанси

21.04.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ "ТММ-Будкомплект" до Альфа-Банку (в справі №910/7013/20) та вирішив

- визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис №7859, вчинений 20.12.2017 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, яким було звернуто стягнення на майновий комплекс площею 8526,3 кв м, що знаходиться за адресою м. Київ, вулиця Жмеринська, 22 (у рахунок погашення боргу - без відсотків - на 14,9 млн євро);

- визнати недійсним Акт №55614508 від 27.11.2018 держвиконавця про реалізацію вказаного предмета іпотеки;

- скасувати держреєстрацію права власності Укрсоцбанку (правонаступником якого є Альфа-Банк) на згаданий майновий комплекс з моменту її вчинення;

- відновити в держреєстрі речових прав на нерухоме майно чинність запису про право власності ТОВ “ТММ-Будкомплект” на майновий комплекс.

Згідно з судовими матеріалами, позичальником була Фірма «Т.М.М.», а ТОВ "ТММ-Будкомплект" - заставодавцем.

Свій позов ТОВ "ТММ-Будкомплект" мотивувало тим, що банк пропустив строк звернення за вчиненням виконавчого напису.

Цитата з судового рішення:

“Порушення нотаріусом порядку (умов) вчинення виконавчого напису (в даному випадку - вимог щодо строку, у межах якого нотаріус може вчинити виконавчий напис) є самостійною і достатньою підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Враховуючи те, що суд дійшов висновку про задоволення основної позовної вимоги про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, на підставі якого проводилась примусова процедура продажу нерухомого майна на оспорюваних електронних торгах та в результаті були видані свідоцтва про право власності і проведені відповідні реєстраційні дії, якими порушено право власності позивача, суд вбачає підстави для задоволення похідних позовних вимог”.

За даними держреєстру, засновниками ТОВ "ТММ-Будкомплект" є Микола Толмачов і "Фірма Т.М.М."-ТОВ (бенефіціаром останньої компанії значиться Лариса Чивуріна).

Про спори будівельної групи ТММ з Ощадбанком - тут, з ПУМБ - тут.