Група "Нафтогаз" зафіксувала збиток 4,4 млрд грн за підсумками трьох кварталів

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз" оприлюднив скорочену консолідовану проміжну фінансову звітність за 9 місяців 2021 року, підготовлену у відповідності до міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).

Як зауважує НАК, ця фінзвітність не перевірена аудитом. Перевірена аудитом консолідована звітність за підсумками 2021 року буде оприлюднена навесні 2022 року.

У консолідованій фінансовій звітності за 9 місяців 2021 року зафіксовано збиток у розмірі 4,37 млрд грн., що майже в 4 рази менше, ніж за відповідний період попереднього року. За 9 місяців 2020 року збиток становив 17,03 млрд грн.

Консолідована фінансова звітність включає в себе результати діяльності НАК «Нафтогаз України» як окремої юридичної особи та всіх підприємств, що контролюються компанією.

Нагадаємо, що в опублікованій раніше фінансовій звітності НАК «Нафтогаз України» як окремої юридичної особи зафіксовано чистий прибуток у сумі 9,78 млрд грн. за 9 місяців 2021 року. За відповідний період попереднього року – збиток 18,65 млрд грн.

За даними консолідованої фінансової звітності, огляд якої на відповідність МСФЗ проводив зовнішній аудитор, чистий збиток у першому кварталі 2021 року становив 10,15 млрд грн, а в другому кварталі 2021 року, після зміни керівника компанії, вже був чистий прибуток у сумі 8,5 млрд грн. За весь попередній рік чистий збиток становив 19 млрд грн.

«Збитковість Нафтогазу є системною проблемою, яка до 2020 року ховалася за успіхами в діяльності з транзиту газу, включаючи успіхи у Стокгольмському арбітражі. У 2020 році та у першому кварталі 2021 року успіхів такого масштабу вже не було, і тому збитки вже не було чим перекрити. Цю системну проблему збитковості національної компанії ми зараз намагаємося вирішувати»,- зазначив голова правління Юрій Вітренко.