Група "Нафтогаз" відсудила в "Центренерго" 714 млн грн

Все про економіку та фінанси

22.11.2021 Госпсуд Київської області задовольнив позов ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" до "Центренерго" (в справі №911/1931/21) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 714 млн грн заборгованості.

Згідно з судовими матеріалами, поставки газу здійснювалися в січні 2021 року.

ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" входить у групу “Нафтогазу”.

Нагадаємо, в середині листопада дирекція "Центренерго" заявляла, що пропозицією ціни продажу електроенергії 9160 грн/МВт-год, яку тоді компанія зробила на Українській енергобіржі, "ми хочемо показати, що це і є реальна ціна електроенергії, якщо ми працюватимемо на газі" (цитата).

У дирекції держкомпанії зазначили, що розрахунок ціни 9160 грн/МВт-год виходить із роботи ТЕС "Центренерго" в рівномірному базовому навантаженні без щоденних відключень енергоблоків на газі за ціною близько 27 тис. грн/тис. куб. м без ПДВ. "Якщо брати газ по 25 тис. грн/тис. куб. м без ПДВ, то вийдемо на показник собівартості 8,8 тис. грн/МВт-год", - казали в дирекції "Центренерго".

Щодо ймовірності роботи на газі, у "Центренерго" зазначили, що "на сьогодні це питання не актуальне, оскільки занадто велика собівартість". "Постачання імпортного вугілля йдуть згідно з графіками", – зауважували в "Центренерго".