Група "Нафтогаз" відсудила в "Центренерго" 1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

03.11.2021 Госпсуд Київської області задовольнив позов ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" до ПАТ "Центренерго" (в справі №911/1929/21) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 251 млн грн заборгованості за газ.

Згідно з судовими матеріалами, відповідні поставки газу були здійснені в лютому 2021 року.

Додамо, що 22.11.2021 Госпсуд Київської області задовольнив позов ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" до "Центренерго" (в справі №911/1931/21) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 714 млн грн заборгованості.

Згідно з судовими матеріалами, у цьому випадку поставки газу здійснювалися в січні 2021 року.

ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" входить у групу “Нафтогазу”.

Нагадаємо, на минулому тижні НКРЕКП погодила можливість виробництва електроенергії на газі для ТЕС і ТЕЦ, для яких основним видом палива є вугілля, як допоміжна послуга, що надається за граничною ціною 4,8 грн/МВт-год. Передбачено, що "Укренерго" оплачує допоміжну послугу виробників е/е на газі за рахунок коштів, передбачених у тарифі компанії на оперативно-диспетчерське управління.

Як зауважувалося, у реєстрі таких постачальників, який почав формуватися з 10 листопада, п`ять компаній, включно з ПАТ "Центренерго", КП "Київтеплоенерго", Харківська ТЕЦ-5, ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ", ТОВ "Краматорськтеплоенерго".

Разом з тим, прем`єр Денис Шмигаль заявляв: "Хочу запевнити мешканців Луганщини, зокрема міста Щастя й тих населених пунктів, які опалюються від Луганської ТЕС, що ваші домівки не залишаться без світла й тепла. Уряд зробив для цього все необхідне, зокрема була підготовлена додаткова послуга для роботи на газу для чотирьох приватних ТЕС і ТЕЦ".