Група ICU зізналася, що була консультантом банку "Михайлівський"

Все про економіку та фінанси

Глава підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності рейтингових агентств і електронної комерції Павло Різаненко в ході засідання комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності у вівторок зазначив, що Нацбанк частково несе відповідальність за те, що трапилося і наголосив на важливості доведення розслідування даної справи до конфіскації майна Поліщука, пишуть «Экономические известия».

«Історія успіху пана Поліщука як банкіра в тому, що його за руку по Фонду гарантування і Нацбанку водив Макар Пасенюк, всі знають - з компанії ICU [одним із співвласників якої до призначення главою НБУ була В. Гонтарева, - Finbalance]. І переконував усіх, що це діюча ефективна бізнес-модель ... до переконувався до збитків держави на 2 млрд грн », - сказав він.

Як пишуть "Экономические известия", у відповідь на слова Різаненка група ICU повідомила агентству "Інтерфакс-Україна", що в 2014 році виступала фінансовим консультантом банку «Михайлівський» щодо придбання ним українського банку з іноземним капіталом і частки в капіталі банку з українським капіталом в одного або декількох акціонерів, однак жоден з банків не був придбаний.

В рамках роботи за цим контрактом керуючий партнер ICU Пасенюк брав участь у робочій зустрічі з представниками НБУ і Банку «Михайлівський», на якій обговорювалися питання про попереднє погодження одного з вищеназваних придбань, а також бізнес-модель банку в сфері споживчого кредитування та кредитних карт після можливого злиття, уточнили в групі.

«Крім участі у вищезгаданій робочій зустрічі, ні Пасенюк, більше ніхто з працівників не були ініціаторами або учасниками зустрічей між Поліщуком і представниками НБУ або інших державних органів та установ України. Строк договору про надання консультаційних послуг закінчився в 2014 році. Група ICU ніколи не виступала фінансовим радником особисто Поліщука», - підкреслили в ICU.