Григоришин через суд заблокував злиття "Турбоатома" і "Електроважмаша"

Все про економіку та фінанси

Акціонери компанії "Українських енергетичних машин" (раніше "Турбоатом") не змогли затвердити злиття з "Електроважмашем" на дистанційних зборах акціонерів 28 вересня, свідчить протокол зборів, опублікований Фондом держмайна, пише Liga.net.

Проти об`єднання виступив найбільший міноритарний акціонер "Турбоатома" – венчурний інвестфонд "Сьомий" під управлінням КУА "Сварог Ессет Менеджмент", який пов`язують з Костянтином Григоришиним .

"Сварог Ессет Менеджмент" від імені інвестфонду "Сьомий" ініціював 22 вересня 2021 року судовий розгляд в Господарському суді Харківської області про заборону затверджувати на позачергових зборах акціонерів "Турбоатому" акт про приєднання "Елетроважмашу", умови конвертації акцій та інші супутні злиттю документи.

Згідно з ухвалою суду про відкриття провадження по вказаній справі, позивач оскаржує законність рішення зборів акціонерів "Турбоатому" від 27 серпня про визначення ринкової вартості акцій компанії.

Акціонери визначили ринкову вартість однієї акції в розмірі 1,95 грн за акцію.

Підготовче засідання по даній справі заплановано на 12 жовтня 2021 року.

Про об`єднання "Турбоатома" та "Електроважмаша" повідомив Фонд держмайна наприкінці липня. Між двома підприємствами, розташованими в Харкові, існує виробниче партнерство.

"Електроважмаш" знаходиться в 100% державної власності. Підприємство виробляє турбогенератори, гідрогенератори, великі електричні машини і устаткування для міського та ж/д електротранспорту. Постачає продукцію в більш ніж 40 країн.

"Турбоатом" – єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій.

ФДМ володіє 75,22% Турбоатома. Найбільшим міноритарним акціонером підприємства (15,34%) є венчурний інвестфонд "Сьомий" під управлінням КУА "Сварог Ессет Менеджмент". Ще 5,598% акцій належить зареєстрованій на Кіпрі Biscone Ltd., афілійованій з російським холдингом "Силові машини" (фактичний власник Олексій Мордашов ).

2 квітня 2021 року Кабмін схвалив перетворення ДП "Електроважмаш" в акціонерне товариство в процесі приватизації. 27 липня ФДМ оголосив, що скликає позачергові збори акціонерів "Турбоатому", на які виноситься питання про приєднання до підприємства держкомпанії "Електроважмаш". 30 квітня Кабмін схвалив злиття двох підприємств. 23 вересня Турбоатом змінив назву на "Українські енергетичні машини".