ГПУ: в Укрексімбанка проблеми з "Амстор" Новинського

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 19 жовтня, слідчі Генпрокуратури здійснюють досудове розслідування по кримінальному провадженню №42017000000002471 за фактами «протиправного заволодіння майном ТОВ «Амстор Трейд» у особливо великих розмірах, вчиненому групою осіб у період грудня 2014-січня 2015 років, розтрати майна ТОВ «Амстор» у особливо великих розмірах, доведення до банкрутства ТОВ «Амстор» та розтрати заставного майна, необхідного для забезпечення кредитів перед «Укрексімбанком» (цитата).

За даними слідства, «групою осіб у період 2014-2015 років вчинено протиправне заволодіння майном групи компаній «Амстор», в тому числі об`єктами нерухомості» (цитата з ухвали суду).

Як зауважується в документі, ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 30.01.2015 у справі №757/2685/15-к, на ряд об`єктів нерухомості, належних ТОВ «Амстор», було накладено арешт із одночасною забороною використання вказаних об`єктів, серед яких 15 торгових центрів і комплексів, нежитлових будівель тощо. У ході ж слідства було встановлено, що вказані об`єкти нерухомості, всупереч судовому рішенню від 30.01.2015, надано ряду суб`єктів господарювання для здійснення підприємницької діяльності.

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 30.01.2015 в справі №757/2685/15-к, арешт на нерухомість був накладений судом за клопотанням слідчого МВС в рамках кримінального провадження №12014100050011851 за фактами «підроблення договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ «Амстор Трейд» та самоправних дій, а саме блокування діяльності ТЦ «Амстор», протидії законній господарській діяльності, підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців та протиправного заволодіння майном: ТОВ «Донінвестуніверсал», ТОВ «Транс-Буд», ТОВ «Фудторг», ТОВ «Торгівельний будинок «Амстор» Об`єднання «Донецькпродторг», ТОВ «Гратант», ТОВ «Амстор», вчиненого за попередньою змовою групою осіб» (цитата).

Додамо, що Госпсуд Дніпропетровської області розглядає справу №904/9795/16 про визнання банкрутом ТОВ «Амстор». Провадження було порушене 15.11.2016. Про свої вимоги до компанії-боржника заявляв у т.ч. Укрексімбанк (сума вимог у судових матеріалах не уточнюваться).

На початку 2016 року Укрексімбанк заявляв про вимоги до ТОВ "Торгівельний будинок "Амстор" на 1,52 млрд грн (банк ПУМБ – на 1,157 млрд грн; Сбербанк – на 801,4 млн грн тощо).

Наразі Госпсуд Дніпропетровської області розглядає справу №904/4356/17 про визнання банкрутом "Торгівельний будинок "Амстор", у рамках якої в червні поточного року Укрексімбанк заявив про свої грошові вимоги до цієї компанії. Їх обсяг у цьому випадку не уточнювався.

У держреєстрі засновниками ТОВ «Амстор» значаться кіпрські компанії «Смарт Рітейл Груп Лтд» (SMART RETAIL GROUP LTD), Земолівіен Холдінгз Лтд (ZEMOLIVIEN HOLDINGS LTD), Кредаста Сервісиз Лтд (CREDASTA SERVICES LTD), Мортанто Холдінгс Лтд (MORTANTO HOLDINGS LTD), Пеголайн Холдінг Лтд (PEGOLINE HOLDING LTD), а також ТОВ «КУА «Дельта», яке діє за рахунок коштів і в інтересах пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Співдружність-2".

Засновниками ж ТОВ "Торгівельний будинок "Амстор" значаться Земолівіен Холдінгз Лтд (ZEMOLIVIEN XOLDINGS LTD), Кредаста Сервісиз Лтд (CREDASTA SERVICES LTD), Марвеліо Сервісез Лтд (MARVELIO SERVICES LTD), Мортанто Холдінгс Лтд (MORTANTO HOLDINGS LTD), Отіа Трейдінг Лтд (OTIA TRADING LTD).

На сайті «Смарт-Холдингу» нардепа Вадима Новинського «Амстор Рітейл Груп» («Амстор») позиціонується як «компанія з управління комерційною нерухомістю в Україні, яка виступає оператором 13 торгових центрів (ТЦ), що функціонують у 6 великих містах центральної та східної України».

«Загальна площа ТЦ – понад 180 тис. кв. м. Співпраця з найбільшими мережевими операторами України, як-от «Золотий Вік», «Лотос», Kari, «Брокард», «Сільпо», Comfy, підтверджує відповідність наших торгових площ максимально високим стандартам.

Компанія планує повернути контроль над 11 торговими центрами в Донецькій області після врегулювання конфлікту на Сході України», - йдеться на сайті «Смарт-Холдингу».

Як повідомлялося, в 2015 році компанія «Амстор Рітейл Груп» досягла домовленостей про співпрацю з Fozzy Group, магазини під брендом «Сільпо» якої стали якірним орендарем торгових центрів мережі «Амстор».

За даними ЗМІ, В. Новинський зайшов в «Амстор» у 2009 році на фоні переобтяженості мережі боргами.

На початку 2015 року між «Смарт-Холдингом» та одним з міноритаріїв «Амстора» В. Вагоровським (керував мережею, контролюючи близько 15% акцій) відбувся корпоративний конфлікт. Сторони звинувачували одна одну в рейдерстві та інших злочинах.

У квітні 2015 року в «Смарт-Холдингу» зазначали, що борг мережі «Амстор» перед банками на той час складав близько 160 млн дол, перед постачальниками – близько 300-350 млн грн.

Про боргові вимоги збанкрутілого банку «Форум» до компанії «імені» В. Новинського (який був власником вказаного банку) читайте тут і тут.

Про кримінальне провадження щодо банкрутства банку «Форум» див. тут.

Про боргові спори компанії В. Новинського з позичальниками банку «Форум» з групи «Континіум» (а саме зі структурами, пов’язаними з мережею WOG) - тут.