ГПУ: прострочений борг "КрАЗа" та "Росави" Жеваго перед "Фінанси і кредит" - 2,2 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 17 серпня, слідчі Генпрокуратури в рамках кримінального провадження №42017000000001693 щодо сумнівних операцій банку «Фінанси та кредит» (у т.ч. кредитування пов’язаних осіб) встановили, що на 15.05.2017 низка підприємств з груп «КрАЗ» та «Росава» нардепа Костянтина Жеваго мають прострочену заборгованість перед банком по тiлу кредиту в таких сумах:

- ПАТ "Авто КрАЗ" (колишня назва - ВАТ ХК «АвтоКрАЗ») – 639,9 млн грн та 287,7 млн грн; ПАТ "ЗТФ "КрАЗ" – 224,7 млн грн;
- ПрАТ "Росава" – 560,9 млн грн та 446,8 млн грн.

Слідчі ГПУ серед іншого звертають увагу, що в червні-серпні 2015 року банк «Фінанси та кредит» - з моменту визнання ники підприємств пов`язаними особами – видав кредитні коштiв на 970,3 млн грн вказаним підприємствам.

У рамках цього кримінального провадження слідчі ГПУ підозрюють службових осіб НБУ в змові зі службовими особами банку «Фінанси та кредит».

Як писав Finbalance, суди зобов’язали низку компаній з групи «КрАЗ» погасити борги перед банком «Фінанси та кредит» на 2,1 млрд грн. Обсяг позовних вимог банку до цієї групи сягає 3 млрд грн.

Водночас компанії з групи «Росава» в судах домоглися скасування поруки по боргам перед «Фінанси та кредит» на сотні мільйонів гривень.

Крім того, фармкомпанії К. Жеваго домоглися відстрочки до 01.10.2019 на виплату боргу його ж збанкрутілому банку теж на сотні мільйонів гривень. За даними ж Фонду гарантування, їх заборгованість сягає 1,3 млрд грн. 

порушенням вимог ст. 73 Закону України «Про банки та банківську діяльність», - йшлося в постанові Окружного адмінсуду м. Києва від 13.12.2016.

Контекст

За даними НБУ, сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку «Фінанси та кредит» — близько 22 млрд грн (76% портфеля). Балансова вартість активів "ФіК" становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

За даними Фонду гарантування, на 01.07.2017 вкладникам банку "Фінанси та кредит" у рамках гарантійної суми виплачено компенсацій на 9,9 млрд грн (сумарні виплати становитимуть 10,5 млрд).

Згідно зі звітністю ліквідатора банку, на 01.04.2017 позичальники погасили борги лише на 436,7 млн грн, реалізація майна банку принесла 99,3 млн, інші надходження — 238,6 млн грн.

Таким чином, гарантійні виплати здійснювалися насамперед за рахунок емісійних коштів Нацбанку, що монетизував держоблігації, надані Мінфіном для ФГВФО у вигляді позик, а також видав Фонду власні кредити.

Про авто, яхту, літак і вертоліт, які можуть належати К. Жеваго, а також про "золоту" кредитку "імені" екс-власника збанкрутілого банку "Фінанси та кредит" - читайте в матеріалах dubinsky.pro тут і тут.

Про намагання структур К. Жеваго отримати компенсації від Фонду гарантування читайте тут.

Про спроби ФК "Ворскла" оскаржити визнання його пов`язаною особою з банком "Фінанси та кредит"див. тут.

Про боргові вимоги НБУ до структур К. Жеваго див. тут.

Про судове рішення, згідно з яким К. Жеваго мав виплатити вкладниці банку "Фінанси та кредит" 1 млн грн читайте тут.

Про підозри ГПУ щодо змови посадових осіб НБУ та банку "Фінанси та кредит" при видачі рефінансування читайте тут і тут.