ГПУ: Приватбанк кредитував інсайдерів під занижені ставки, залучаючи рефінанс в НБУ

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 05 квітня, Генеральна прокуратура здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні № 42017000000000876 від 22.03.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), пишуть «Наші гроші».

«Досудовим слідством, що колишнім керівництвом КБ «Приватбанк» в період рефінансування Національним банком України надавались кредити юридичним особам, які визначені НБУ як пов`язані особи, на заздалегідь невигідних умовах для банку, що призвело до заборгованості юридичних осіб перед банком на суму понад 372 786 481 грн.

Так, між Науково-виробничим товариством з обмеженою відповідальністю «Океанмаш», ТОВ «Тайлон», ТОВ «ЕЛ Ті Груп», ТОВ «Агенція Новий світ», ТОВ «Фрілайн», ТОВ «Зернопоставка-М», ТОВ «Канделла», ТОВ «ОПФ», ТОВ «Елара», ТОВ «Комунальне обслуговування домів» та ПАТ КБ «Приватбанк» укладено договір. Предметом вказаного договору є надання вказаними товариствами в заставу корпоративних прав, в забезпечення виконання забов`язань виступає ТОВ «Приватофис» перед ПАТ КБ «Приватбанк».

В якості застав за всіма позиками були надані частки корпоративних прав на пов`язаних між собою компаній, але доля жодної частки не перевищувала 25 % та більшість кредитів були надані на умовах погашення тіла та відсотків наприкінці строку, за відсотковою ставкою 9 % річних, при середній вартості ресурсів 17 %.

При цьому у вказаної у вказаної юридичної особи у власності знаходилось 415 об`єктів нерухомості, жоден з яких не виступає заставним майно у вказаних кредитних договорах.

Таким чином, колишні посадові особи КБ «Приватбанк» у співучасті зі службовими особами ТОВ «ПриватОфіс», зловживаючи своїм службовим становищем, в порушення вимог законодавства України, діючи умисно та достовірно знаючи про існуючі заборони проведення активних операцій з пов`язаними з банком особами, в період надання траншів рефінансування від НБУ, надавали кредитні кошти ТОВ «ПриватОфіс» на заздалегідь невигідних економічних умовах для банку, без забезпечення кредитів заставним майном ТОВ «ПриватОфіс» вказаних суб`єктів господарювання, тим самим здійснювали розтрату грошових коштів в особливо великих розмірах», - констатується в документі.

Суд задовольнив клопотання слідчих ГПУ і наклав арешт на усі 415 об’єктів нерухомості, серед яких земельні ділянки, приміщення, адмінбудівлі, магазини тощо.

Бенефіціаром «Приватофис» в держреєстрі вказаний мешканець Дніпра Петро Клименко.

За даними НБУ, борг Приватбанку перед ним по кредитам рефінансування - 14,4 млрд грн.

Про розслідування ГПУ щодо виведення 19 млрд грн рефінансування, наданих Приватбанку, а також намагання структур екс-акціонерів банку відсудити кошти, списані під час націоналізації, читайте тут.