ГПУ перевіряє причетність Грін Банку до фінансуванні тероризму та пов’язує його з Клименком

Все про економіку та фінанси

Генпрокуратура розслідує кримінальне провадження за фактом зловживання владою та службовим становищем екс-міністром доходів і зборів О. Клименком та іншими службовими особами відомства, а також в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. При цьому в Генпрокуратурі запевняють, що встановили, що Клименку підконтрольний “Грін Банк”, який, за даними ГПУ, міг незаконно використовуватися або й зараз використовується в тіньових схем, у т.ч. для фінансування тероризму на Сході. Про це повідомляється на сайту Генеральної прокуратури.

“У зв’язку з клопотанням слідчого 04.07.2014 Печерський райсуд м. Києва виніс ухвалу про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні ПАТ «Грін Банк» з метою вилучення документів, комп`ютерної техніки, записів, предметів, а також грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, які мають значення для розслідування цього кримінального провадження. Під час обшуку в приміщенні банку було знайдено та вилучено грошові кошти у розмірі майже 15 млн грн та 150 тис дол США. Окрім цього, в аналогічних банківських упаковках одного з українських банків також було вилучено 750 тис грн, знайдених у громадянина”, - йдеться в повідомленні.

У Генпрокуратурі звертають увагу, що найбільше клієнтів ПАТ «Грін Банк», які знімали великі суми коштів готівкою, є мешканцями Донецької та Луганської областей. Також встановлено ще двох клієнтів банку, які отримували грошові кошти готівкою в сумі понад 19 млн грн кожен. “Наразі перевіряється причетність вказаного банку до фінансування тероризму та сепаратизму на Сході України”, - констатують в ГПУ.

Нагадаємо, за даними НБУ, найбільшим пакетом акцій “Грін Банку” (через ТОВ “ТУАЗ”) - 24,39% - станом на 29.05.14 володів Кісельов М.М. (за даними ЗМІ, працював директором департаменту в “Укргідроенерго”).