ГПУ оцінює збитки держави через операції «СЄПЕКу» зі скрапленим газом в 3 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Генеральна прокуратура проводить досудове розслідування за фактом створення злочинної організації, члени якої протягом 2010-2014 років вчинили ряд тяжких та особливо тяжких злочинів у різних сферах економіки з метою заволодіння майном державних підприємств, що входять до системи Міністерства інфраструктури України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, зокрема ПАТ НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укргазвидобування», а також Національного банку України, інших державних банківських установ. Про це на брифінгу повідомив речник Генпрокуратури Юрій Бойченко.

Як було зазначено, прокуратура встановила, що група осіб у складі декількох десятків чоловік з метою створення злочинної організації утворили групу компаній «СЄПЕК», до складу якої входили суб’єкти підприємницької діяльності, фіктивні підприємства, а також нелегальний адміністративний апарат у складі низки департаментів органів центральної виконавчої влади, які контролювали вчинення злочинів.

Також у ГПУ стверджують, що вказана злочинна організація з 2009 року по лютий 2014 року організувала та здійснила реалізацію на спеціалізованих аукціонах скрапленого газу, призначеного для потреб населення. Реалізацію проводили підконтрольним підприємствам для власних комерційних потреб за заниженими цінами, різниця такої ціни у порівнянні з ринковою вартістю склала близько 1 млрд грн. Заподіяні державі збитки від діяльності злочинної організації складають понад 3 млрд грн.

Як констатують в ГПУ, у лютому цього року переважна більшість членів вказаної злочинної організації виїхала за межі України, де вони переховуються від органів слідства.

Наразі час слідством арештовані активи - грошові кошти, нерухоме та рухоме майно – на суму понад 2 млрд грн. Вживаються заходи до встановлення інших активів угрупування, які знаходяться за кордоном.

На сьогодні слідством 4-м членам угрупування винесено повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 255 (участь у злочинній організації), ст. 205 (фіктивне підприємництво), ст. ст. 191 та 364 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Всі особи, яким винесено повідомлення про підозру, наразі перебувають у міжнародному розшуку.