ГПУ не виключає зловживання в банку "Аркада" на 330 млн грн

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 12.06.2019, Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42019000000000775, у рамках якого встановлено, що “службовими особами ПАТ «АКБ «Аркада» під керівництвом власника банку ОСОБА_1 всупереч нормам Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» та правилам ФФБ здійснено переказ грошових коштів з рахунку ФФБ «Еврика» (за програмою ТОВ «Аркада-Будівництво», код ЄДРПОУ 34882504) на рахунок ФФБ «Патріотика» (за програмою забудовника ТОВ «Будеволюція», код ЄДРПОУ 34284328) з метою їх подальшого привласнення” (цитата).

“Згідно з правилами ФФБ, зазначені кошти повинні спрямовуватись виключно на фінансування будівництва житла для довірителів.

В подальшому, вказані кошти всупереч вимогам законодавства та умовам договору про участь у ФФБ «Патріотика» спрямовуються: 109,8 млн грн. на придбання корпоративних прав ТОВ «Контактбудсервіс» (код ЄДРПОУ 32962703); 51 млн грн. - боргових зобов`язань (векселів) ТОВ «Консультаційне бюро НТТ» (код ЄДРПОУ 23530597); 166,4 млн грн - акцій ПАТ «ЗНВКІФ «Профіт ПроджектІнвестмент» (код ЄДРПОУ 36216071).

Крім того встановлено, що вказані дії вчиняються власником та службовими особами банку для виведення коштів фізичних та юридичних осіб - учасників ФФБ з використанням рахунків підконтрольних їм суб`єктів господарювання”, - йдеться в судових матеріалах.

Як зазначається в судовій ухвалі, “на даний час з метою уникнення набуття статусу спеціалізованого банку (вказане унеможливить залучення вкладів у розмірі більше ніж 5% від капіталу банку), всупереч вимогам нормативно-правових актів НБУ, службові особи банку штучно занижують фактичні обсяги операцій з довірчого управління, шляхом обліковування коштів ФФБ на інших рахунках бухгалтерського обліку” (цитата).

“Вказане свідчить про впровадження посадовими особами ПАТ «АКБ «Аркада» протиправного механізму, спрямованого на привласнення коштів фізичних та юридичних осіб - учасників ФФБ, на загальну суму понад 330 млн грн”, - резюмується в судових матеріалах.

За даними НБУ, на 04.03.2019 найбільший пакет акцій банку "Аркада" контролював Костянтин Паливода. Власником 6,9% акцій фінустанови значився Ерікс Ванагелс. Ще по 6,8% акцій - у Христакиса Коннариса та Паникоса Симеоу.

Заява банку "Аркада" - тут.