ГПУ дали дозвіл на виїмку документів у групи ICU по справі щодо махінацій "Сім’ї" з ОВДП

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 25.11.2016 (була оприлюднена в держреєстрі 16 березня 2017 року), цей суд частково задовольнив клопотання слідчого Генпрокуратури та в рамках кримінального провадження №42016000000003033 надав право на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ «КУА «Інвестиційний Капітал Україна», з можливістю вилучення належним чином копій документів стосовно обігу ОВДП, які випущені та придбані у період з 2008 по 2014 роки компаніями-нерезидентами Foxtron Networks Limited, Каtіema Enterprises Limited, Kviten Solution Limited, Quickpace Limited, Wonderbliss LTD, Sabulong Trading LTD, Aldoza Investments Limited, Baleingate Finance Limited, Loricom Holding Group Ltd, Erosaria LTD, Brightmoor Trade AG, Landstyle Projects LLP, Wellar Investments INC, Verp Limited, Narux International INC, Opalcore LTD, Akemi Management Limited, Japelion LTD та Manningford Trading Limited, за весь період їх обслуговування, у т.ч.

- дилерських договорів, договорів андерайтингу, доручення, комісії, субкомісії, про брокерське обслуговування, договорів на виконання, договорів на придбання, міни, позики цінних паперів та інших похідних і додаткових договорів та документів;

- договорів про спільну діяльність, управління цінними паперами, іншими фінансовими інструментами та грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери та інші фінансові інструменти та інших похідних і додаткових договорів та документів;

- відомості щодо проведення розрахунків, акти виконаних робіт, звіти, інші документи, які підтверджують виконання сторонами зобов`язань тощо;

Згідно з інформацією слідчих, службові особи держорганів (зокрема, Кабміну, Мінфіну, НБУ, НКЦПФР), діючи за попередньою змовою з службовими особами банку «Розрахунковий центр», Української фондової біржі, держбанків (Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк) із залученням службових осіб комерційних банків (Фiдобанк, Експобанк, Укрбізнесбанк, АКБ Банк), зловживаючи службовим становищем, достовірно знаючи про сумнівність походження коштів, належним згаданим вище компаніям-нерезидентам, «умисно внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів щодо випуску, погодження кандидатури покупця, продажу іноземним учасникам фондового ринку облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП), розміщення їх на рахунках, чим вчинили дії, що мають ознаки маніпулювання на фондовій біржі, тобто надали останнім переваги, унаслідок чого в період 2011 - 2013 рр. сприяли придбанню ОВДП цими іноземними компаніями, що призвело до тяжких наслідків у вигляді отримання учасником фондового ринку та третіми особами прибутку у значних розмірах, внаслідок чого державі завдано збитків у розмірі 378,42 млн грн, 159,85 млн дол США та 1,49 млрд грн, 1,02 млрд дол США - у цінних паперах» (цитата з ухвали суду).

Як писав Finbalance, 12 січня Печерський райсуд м. Києва в рамках цього ж кримінального провадження задовольнив клопотання Генпрокуратури й доручив Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку провести позапланову виїзну перевірку діяльності учасника ринку цінних паперів ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» з питань дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

«В ході досудового розслідування також встановлено, що професійним учасником ринку цінних паперів ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» надавалися вказаним компаніям-нерезидентам послуги пов`язані з роботою з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП)», - йшлося в ухвалі суду.

Коментар В. Гонтаревої щодо «облігаційної» співпраці групи ICU з "Сім`єю" див. тут.

Нагадаємо, глава НБУ Валерія Гонтарева залишила посаду глави ради директорів групи ICU в червні 2014 року перед призначенням у Нацбанк. У 2014-2016 рр. В. Гонтарева задекларувала дохід від продажу частки в ICU на рівні 100 млн грн.

Як писав Finbalance, 12 січня Печерський райсуд м. Києва надав слідчим Генпрокуратури тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні оператора електрозв`язку ТОВ «Телесистеми України та містять інформацію про телефонні з`єднання абонентів – працівників ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (їх тривалість, зміст, маршрути передання із вказівкою дати, часу, виду, направлення та тривалості з`єднань, номерів телефонів і абонентів, з якими здійснювались з`єднання).

Суд надав доступ слідчим до цієї інформації у рамках кримінального провадження №12013220540000400, у якому серед іншого досліджуються епізоди заволодіння та розтрати службовими особами «Брокбізнесбанку» та «Реал Банку» упродовж 2013-2014 рр. державних коштів та коштами банківських установ в особливо великих розмірах, їх легалізації, а також епізоди незаконного заволодіння майном ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укрнафта» упродовж 2010-2014 рр.

«Діяльність зазначених осіб, яка є предметом розслідування, супроводжувалась укладенням та виконанням працівниками ряду установ, зокрема АТ «Брокбізнесбанк», ПАТ «Аграрний фонд», ТОВ «Інвестиційний капітал Україна», ПАТ «Розрахунковий центр», АБ «Укргазбанк», Державної іпотечної установи низки фінансово-господарських договорів, здійснення між цими установами фінансових операцій, операцій з цінними паперами», - констатувалося в ухвалі суду.

Про кримінальне провадження НАБУ щодо держоблігацій, які з портфелю БГ Банку "перекочували" до ICU, див.тут.