ГПУ: 100 млн грн Януковича спробували забрати з банку "Глобус" [+коментар банку]

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 08 лютого, на яку посилається «Українська правда», Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42014000000000931 від 15.09.2014 за фактами вчинення злочинів службовими особами державних підприємств залізничного транспорту та ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку».

«Службові особи ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» власником якого є ОСОБА_2 [Олександр Янукович, - ред.], всупереч законодавству України, у період з 2012 по 2014 рік кредитували державні підприємства без проведення процедури, установленої законодавством, за завищеними кредитними ставками та отримували неправомірну вигоду, проводили шахрайські операції з державними цінними паперами та цінними паперами фіктивних товариств, кредитували підконтрольні підприємства без забезпечення за рахунок кредитів, отриманих в Національному банку України», - йдеться в ухвалі суду з посиланням на матеріали досудового розслідування.

У документі згадується, що відповідно до інформації Держфінмоніторингу від 19.01.2017, службові особи ВБР перерахували 100,64 млн грн з рахунку у ВБР на рахунки в банку «Глобус» та здійснили спробу зняття коштів. На думку слідства, ці кошти є предметом кримінального правопорушення, а їх фактичним власником – О. Янукович (оскільки номінальні власники коштів – працівники ВБР не мають законних доходів, які б відповідали обсягам депозитів).

Суд своєю ухвалою задовольнив клопотання прокуратури й наклав арешт на кошти, розміщені на рахунку в банку «Глобус», що фігурують у матеріалах кримінального провадження.

Довідково

За даними НБУ, основними бенефіціарами банку «Глобус» є Олена Сильнягіна (раніше очолювала засноване за часів керівництва в НБУ Сергія Арбузова ТОВ «Банківське телебачення», якому належав телеканал БТБ), а також Дмитро Полковський – управляючий партнер інвестиційної компанії «Аваль Брок».

Неофіційно «Глобус» пов’язують у т.ч. з Сергієм Мамедовим – нинішнім главою правління «Глобусу» та екс-главою правління Укргазбанку, який вважався близьким до С. Арбузова.

Нещодавно в наглядову раду банку «Глобус» увійшов Валерій Прохоренко, який раніше був одним із засновників і главою правління банку «Глобус». Після цього в 2012-2013 рр. він працював заступником глави НБУ. У 2013-2014 рр. був радником голови правління Укргазбанку (коли його очолював С. Мамедов). У квітні-грудні 2016 року він очолював правління БТА Банку.

P.S. 

Редакція Finbalance отримала такий лист від прес-служби банку "Глобус" щодо ухвали Печерського райсуду м. Києва, офіційно оприлюдненої в держреєстрі судових рішень: