Горбаль розповів, чому Рада НБУ висловила недовіру Рожковій та Сологубу

Все про економіку та фінанси

Член Ради НБУ Василь Горбаль у коментарі для "Економічної правди" зазначив, що рішення про "висловлення недовіри Катерині Рожковій було прийнято майже одноголосно" (цитата).

"Ті, хто утримались, мали зауваження тільки до формулювань", - заявив член Ради НБУ.

За його словами, відповідне рішення щодо Катерини Рожкової, а також Дмитра Сологуба "було пов’язано з нещодавніми публічними виступами Сологуба і Рожкової" (цитата).

"Треба розуміти, що банк - це перш за все довіра. А останні інтерв’ю Сологуба і Рожкової були дуже неоднозначно сприйняті як експертним середовищем, так і міжнародними партнерами", - зауважив Василь Горбаль, додавши, що рішення Ради НБУ "є бездоганним з точки зору юридичних ризиків" (цитата).

Згодом Катерина Рожкова заявила, що йдеться про її коментарі та коментарі Дмитра Сологуба для видання KyivPost.

"Нічого крамольного, що б йшло у розріз з «генеральною лінією партії», не озвучувалося. Ми казали, що незалежність НБУ - це про колегіальність. Що новій команді треба трохи часу, щоб спрацюватися. І все у такому дусі", - сказала перший заступник глави НБУ.

За її словами, Рада НБУ прийняла рішення "за закритими дверима, без пояснення причин та заслуховування сторін" (цитата).

"Залишимо юристам оцінку правових наслідків і наявність у Ради НБУ повноважень для ухвалення таких рішень", - додала Катерина Рожкова.

Пізніше Дмитро Сологуб зазначив, що отримав догану в т.ч. за інтерв`ю для агентства "Інтерфакс-Україна".

Член Ради НБУ Віталій Шапран у коментарі для "Радіо Свобода" зауважив, що висловлення недовіри не передбачає усунення чи звільнення Рожкової і Сологуба.

«Ми висловили свою позицію як громадяни, як члени Ради, що ми їм зараз не довіряємо. Але якщо вони зміняться, будуть шукати наших голосів, будуть працювати, підійдуть до нас, пояснять свою позицію, наприклад, то все можливо надалі. Може, фаза пошуку діалогу перейшла в досить гостру ситуацію, але це далеко від тієї ганебної практики, яка в нас була в минулому», – додав Шапран.