Гонтарева підтвердила, що її бізнес-партнером був один з топ-менеджерів групи ВТБ

Все про економіку та фінанси

Прес-служба НБУ в офіційній заяві запевнила, що глава НБУ Валерія Гонтарева більше не підтримує бізнес-зв`язки з російським чиновником і першим заступником президента російського держбанку ВТБ Юрієм Соловйовим, пише УНІАН.

«Перед тим, як очолити Національний банк України, Валерія Гонтарева продала свою частину акцій ICU Holdings Limited. Продаж відбувся в червні 2014 року», - повідомили в прес-службі.

Нагадаємо, що про зв`язки В. Гонтаревої та Ю. Соловйова повідомила програма "Наші гроші" (ZIK).

У деклараціях про доходи В. Гонтарева наводила дані, що в 2014 році вона отримала перший транш на 24,3 млн грн. від продажу своєї частки в групі ICU, а в 2015 році – другий транш на 23,5 млн грн. 

P.S. Виникає логічне питання/підозра – чи сприяла Валерія Гонтарева тим чи іншим чином на своїй посаді ВТБ Банку – українській «дочці» групи ВТБ? Наприклад, заробляти на девальвації гривні?

У цьому контексті звернемо увагу, що валютні операції НБУ курує Олег Чурій - екс-начальник управління операцій на ринку інструментів з фіксованою дохідністю інвестиційного департаменту ВТБ Банку: у жовтня 2014 року він був призначений начальником управління операцій на відкритому ринку та розміщення державних цінних паперів НБУ, а з квітня 2015 року – він вже на посаді заступник глави НБУ.

На такому фоні – такий фактаж.

Згідно з даними фінзвітності ВТБ Банку, у ІІІ кварталі 2015 року його позитивний результат від операцій з іноземною валютою склав 333,9 млн грн (за 9 місяців-2015 - 199,5 млн грн). Водночас негативний результат від переоцінки іноземної валюти в ІІІ кварталі минулого року становив 96,3 млн грн., а за 9 місяців – 1,42 млрд грн.

За підсумками 2014 року за МСФЗ чистий збиток ВТБ Банку від операцій з іноземними валютами становив:
- торговий результат – 1,09 млрд грн.;
- курсові різниці – 2,35 млрд грн.

Чи можна тут підозрювати сприяння? Залежить, з якої точки зору дивитися. З якоїсь, можливо, так, а з якоїсь – ні.